Po nerūpestingos vasaros nejučiomis atslinkęs spalis su naujomis atsakomybėmis kiekvienais metais iš naujo vis lipa ant galvos. Kaip žinia, šiltojo sezono metu žmogus yra linkęs savo vidines ir kitokias problemas nustumti šalin, tačiau atėjus rudeniui jos, atrodo, bumerangu grįžta į gyvenimą sukeldamos dar didesnę sumaištį. Galų gale, juk vėstant orui ir trumpėjant dienoms beveik kiekvienam iš mūsų pradeda trūkti šilumos, o ir depresijos sindromus pajaučia vos ne kas antras.

Nostalgija

Natūralu, kad šiuo šaltėjančiu laikmečiu mes esame linkę viską hiperbolizuoti ir pasiduoti emocijoms, nejučiomis pradedame vėl gyventi nuo savaitgalio iki savaitgalio, po kiekvieno vakarėlio save apgaudinėti ir prisiekinėti, kad kitą penktadienį gulsime poilsio. Atslinkusios moralkės kaip giltinė kabinasi į petį ir nuolat primena apie esamas ar išgalvotas bėdas, todėl sugalvojau sudaryti trumpą sąrašą, kuris padės iki penktadienio nuskausminti Raskolnikovo lygio kančias:

1. Išsivalyk spintą ar namus.

Išsikuopęs spintą, paaukok jau keletą metų jos užkaboriuos pūvančius nenešiojamus drabužius socialiai remtinoms šeimoms. Tai ne tik padės atsikratyti nemalonių asociacijų, amžinos netvarkos, bet kartu ir pamaitins tavo karmą geru darbu. Beje, turbūt pastebėjai, kad tvarkant namus šviesėja galvoje?

2. Aplankyk mamą.

Pati geriausia terapija – pokalbis su mama, kurio metu gali išlieti ne tik širdį, bet kartu ir vieną kitą ašarą.

3. Pažiūrėk štai šitą filmą.

http://www.imdb.com/title/tt0432283/ – esu pakankamai skeptiškas animacinių filmų atžvilgiu, tačiau šis nuostabus Wes Andersen‘o kūrinys pamynė mano įsitikinimus. Pažiūrėjęs filmą aplanko jausmas, kad anksčiau ar vėliau viskas juk bus ok. Turbūt.


4. Įsijunk gerą serialą!

Nekalbu apie tuos, kurių siužetą gali nuspėti 5 serijas į priekį, bet apie tuos, kurie tikrai įtraukia ir jau ilgą laiką tūno tavo „must watch“ list‘e – tai ne tik padės pasislėpt nuo realybės, bet kartu ir žmonėms nebemeluosi, kad „sustojai ties 7 serija ir nebeturi laiko vėl pradėti žiūrėti“. Mano rekomendacija – apačioje!

5. Pavaišink save ir draugus skania vakariene.

Jeigu nesi puikus virėjas, prieš tai šiek tiek pasirepetuok, bet, ko gero, visi pritarsime tam, kad vienas puikiausių jausmų pasaulyje yra naujo, dar nebandyto patiekalo sėkmingas gaminimas. Sotūs pilvai ir draugų liaupsės ne tik pamylės tavo ego, bet kartu ir naujo dalyko išmoksi.

6. Įsigyk smulkmeną, kuriai paprastai gaili pinigų.

Tai gali būti naujas aksesuaras, telefono cover’is, galbūt mėgstamos grupės diskas, damas gelbėja naujas lūpdažis – šis būdas pamaloninti save iš tiesų yra labai veiksmingas ir kuriam laikui priverčia patikėti, kad pamažu sugebi susidoroti su savo finansais: neprataškyti pinigų vien burgeriams ir bokalams alaus (nors ir jie, po teisybei, gali įeiti į smulkmenų sąrašą). 🙂

7. Paklausyk šitos dainos.

 Tai daina, kuri tinka turbūt bet kuriam gyvenimo atvejui, nesvarbu, ar tai būtų skyrybos/vestuvės, tau būtų liūdna/be proto linksma ir panašiai. Ši daina kaip ir geri batai – sunkiai susidėvi.

8. Paturbink antradienį.

Atrodo, kad antradienis – diena, neturinti spalvos. Diena apie nieką. Ji nė nepadeda priartėti prie kito savaitgalio. Iš patirties galiu pasakyti, kad geras draugas, keli saikingi velnio lašai bare ir pašnekesiai iš širdies padės užmušti bet kokias moralkes ir liūdesį.

9. Nebūk vienas.

Stenkis leisti laiką su žmonėmis, kurie tau patinka, galbūt pagaliau susitik su tais, kuriuos jau gerą pusmetį „per darbus ir užimtą laisvalaikį“ sistemingai užmiršti ir neapdovanoji nė valanda savo brangaus laiko.

 

Tokių praktikų skaičių būtų galima didinti ir iki kokio 100, tačiau įvykdyti jas iki penktadienio būtų pakankamai sundėtinga, haha. Kad ir kaip būtų, svarbiausia stengtis nepasiduoti užlipusioms emocijoms (juk visi pirmadienį būnam ypatingais jautruoliais) ir į viską pažvelgti kiek paprasčiau, juk už savo gerbūvį esam atsakingi tik mes patys.

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292