„Gyvenimas visaip bando tave palaužti. Kai tai vyksta, tu turi jį atgal laužti taip, kad jis išsigąstų“, – pokalbio pradžioje sakė fotografė Agnė Papievytė – „A*ppvt“. Kiek sutrikau, bet, manau, dar ilgai prisiminsiu jos žodžius. Ši mergina gyvenime ieško pavojingos ir jaudinančios egzotikos. Tą galime išvysti Agnės fotografijose: švarūs kadrai, iššaukiančios spalvos ir labai daug emocijų!

Agnė Papievytė

Fotografė Agnė Papievytė – „A*ppvt“.


5 BLIC KLAUSIMAI

  1. Kokių dalykų niekada nefotografuotum?

Laidotuvių. Reikia atsiminti žmones gyvus.

  1. Du dalykai, be kurių neišgyventum?

Kūrybos ir meilės – be jų gyvenimas būtų bevertis.

  1. Gyvenimo moto?

Reikia nebijoti ir lipti per save! Nesusidurdamas su sunkumais, nepamatysi pačių geriausių dalykų.

  1. Kokius santykius palaikai su knygomis?

Su knygomis nesipykstu, bet rimtų santykių irgi nepalaikau. Bet manau, kad vieną knygą – „Mažąjį princą“ – visi bent po kartą turi būti perskaitę.

  1. Geriausia daina pagal Agnę?

Sunku būtų pasirinkti vieną dainą, nes gyvenimas susideda iš viso playlist‘o. Viena minute gali būti liūdniausias rokas, o kita – trankiausias techno. Nuo trimitų iki stygos timptelėjimo. Bet žinau vieną, kad dainoje tikrai turi būti kraštutinumai.

Agnės Papievytės kadras

Susipažinkime artimiau: kokie bruožai tavo asmenybę apibūdina geriausiai?

Svajotoja… Turiu nesveikai iškreiptą fantaziją. Bet aš ne tik svajotoja, aš ir darytoja! Vieni svajoja ir nieko nedaro, o aš, jei svajoju, tai ir darau. Nusispjausiu per petį, bet mano svajonės tikrai pildosi.

Stengiuosi neakcentuoti pasiekiamo taško, nes būna liūdna kai sieki tikslo, o pasiekęs nebežinai, kas toliau. Turiu labai daug svajonių ir judu link jų realizavimo, stebėdama, kaip ir kas gaunasi. Mano gyvenimas tikrai nėra vienas tiesus kelias. Labiau kaip išsišakojęs kaip medis. Vaikštau labirintais: vienur durys užsidaro, kitur – atsidaro.

Agnės Papievytės kadras

Užaugai fotografų šeimoje. Tai akivaizdžiai padarė įtaką tavo karjeros pasirinkimui. Ar tėvai padėjo mokytis?

Taip, be jokios abejonės. Tėtis – mano pirmasis mokytojas ir didžiausias kritikas. Eidavau su juo į vestuves, kur manęs visai nekontroliuodavo ir leisdavo daryti savo meną. Daryti su tėčiu jo darbus buvo didžiulis kaifas.

Man labai patinka, kai negaunu daug pagyrų. Mėgstu kritiką, tai nuolat stumia mane į priekį. Labai džiaugiuosi, kad tėtis kritikavo pirmuosius mano darbus.

Agnės Papievytės kadras O kaip reaguoji į kritiką?

Išorėje – ramiai. Dar ir padėkoju. O viduje ilgai vyksta kovos. Tačiau su tais drakonais kovoti reikia, nes užsisėdėti vietoje negalima.

Taigi, dar būdama mokine tiksliai žinojai, ką veiksi ateityje, ar ne?

Anksčiau gyvenau labai patogų, kiek palaidą gyvenimą: draugai, vakarėliai, buvau viskuo aprūpinta, atrodė, nieko nereikia daryti. Per daug negalvojau, kaip kursiu savo ateitį, ką studijuosiu ir ką veiksiu toliau.

Visada mąsčiau, kad noriu uždirbti daug pinigų ir būti verslininke. Tačiau su laiku pastebėjau, kad fotografija teikia didesnį sielos džiaugsmą, dovanoja saviraišką, priešingai nei pinigai. Tik praėjusiais metais nusprendžiau su fotografija sieti savo ateitį.

Buvai išvykusi praktikuotis į Siciliją. Kodėl būtent ten, kuo ši šalis ypatinga?

Prieš metus ten buvo mano kambariokė, vėliau į Siciliją jau išvažiavome drauge. Aš labai norėjau atlikti praktiką užsienyje, tad, pasitaikius galimybei, nė nedvejodama ja pasinaudojau. Praktiką atlikau italų žurnale „Zoe magazine“, ji truko tris mėnesius. Redaktoriams patiko mano darbai, tad turėjau daug kūrybinės laisvės ir galimybę publikuoti nuotraukas žurnale.

Jei nuspręstum praktiką dar kartą atlikti užsienyje, kur vyktum šį kartą?

Visgi norėčiau pasilikti Europoje, bet tikslią vietą pasakyti sunku – dar labai rimtai apie tai negalvojau. Kažkuriuo metu troškau išvažiuoti į Ameriką… Gal kada nors įgyvendinsiu šį planą, nes goal’ų, kuriuos norėčiau įmušti, už Atlanto, tikrai yra.

Ar publikacijos mados žurnaluose – vienas tų goal‘ų, apie kuriuos kalbėjai? Agnės Papievytės kadras

Su mados fotografija turiu labai daug neišspręstų klausimų. Matau nemažai nepriimtinų, nemielų sau dalykų, su kuriais ateityje nenorėčiau taikytis. Nors viskas atrodo įdomiai, bet tėra įspūdis.

Labiau norėčiau dirbti kūrybinėje studijoje, kurioje būtų ne tik daug įrangos, bet ir dirbtų profesionalai. Man patinka fotografija, kurioje galiu išreikšti ir fotosesijos objektą, ir save. Bendradarbiavimo dėka atsirado didžiausi mano darbai, kurie pasakoja ištisas istorijas apie nuotraukose esantį žmogų ir apie mane pačią.

Kodėl daugelis jaunų fotografų ar kitų kūrėjų bėga iš Lietuvos?

Visi protaujantys žmonės nori keliauti. Tai viena didžiausių ir vertingiausių patirčių, kurias tu gali pasiimti iš gyvenimo.

Iš Lietuvos pabėgti pati tikrai nenoriu, tačiau esu labai žingeidi, o skirtingos vietos bei aplinkos reikalingos kaip kvėpavimas. Tam, kad tobulėtum ir pasisemtum naujų idėjų, yra būtina stebėti, patirti naujus dalykus. Mano nuomone, jauniems žmonėms reikia labai daug įkvėpimo. Nežinau, ar savyje žmogus gali turėti tiek jėgų, kad sėdėtų vienoje „kamurkėje“ ir progresyviai kurtų. Reikia gerti Pasaulį, jei nori kažką parodyti.

Ar emociniai išgyvenimai, svarbūs įvykiai, nutinkantys tavo gyvenime, daro įtaką rezultatui?

Kaip nuslopinti visą dramą, kuri verda viduje, ir susikaupti fotosesijai, dar neradau būdo. Kartais sunku save valdyti, trūksta disciplinos. Tačiau tokie dalykai išmokstami su laiku.

Kokie ryšiai tave sieja su mados fotografija?

Mados fotografija yra paremta įspūdžiu ir grožiu. Tikslas paprastas: vartotojas, pamatęs nuotrauką, turi užsimanyti daikto, kurio jam visai nereikia. Visos kūrybinės industrijos sukasi aplink šią ašį. Mados fotografija nėra mano pagrindinis arkliukas, man yra įdomesni žmonės nei jų drabužiai.

Daugiau fotografės Agnės Papievytės „A*ppvt“ darbų rasi čia:  https://www.facebook.com/pages/Appvt

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292