Ar pastebėjot, kad vis dažniau draugai, vieni po kitų, vyksta į Maroką? Kurį laiką stebėjęs šią tendenciją, netgi pajutau gėdą, kad aš čia vienas toks atsilikęs… Todėl įsigijau bilietus į Marakešą ir po poros savaičių išvykau. Vienas.

Daug nepasakosiu, ne koks „Makalius“ aš, kad vesčiau kelionių dienoraščius ir dėstyčiau rekomendacijas. Tačiau, kaip ir kiekvienas turistas, įsimečiau į kuprinę fotiką. Tai siūlau permest akimis mano „vienišą“ septynių dienų kelionės fotoreportažą.

 

1 DIENA

Marakešas. Pigus hostelis ir standartinis jo interjeras, žinoma, nesužavėjo. Bet atvykusios pasisvečiuoti damos iš viso Pasaulio… Na, pripažįstu, hostelis turi keletą privalumų.

Marokas

2 DIENA

Merzouga dykuma, ankstyvas rytas kopose, pora minučių po saulėtekio. Visiška ramybė, jokio garso, jokio žmogaus (pagaliau!).

Marokas

 

Merzouga dykuma, pusvalandis iki saulėlydžio. Kupranugariai pavargę kaip nuvaryti darbiniai arkliai… Nesmagu net.

Toptelėjo mintis, jog ši dykuma – tiesiog daug daug didesnės Nidos kopos. Gal ir nevykęs palyginimas, bet galvoj kylančių asociacijų juk nesulaikysi.

Marokas

3 DIENA

Rytą sutikęs dar dykumoje, po poros valandų jau važiuoju tarp snieguotų kalnų. Keista!

Vairuodamas kurį laiką negalėjau susikoncentruoti: vingiuoto maršruto kelionėje per Atlaso kalnus, susižavėjimą ir savotišką baimę kėlė statūs šlaitai ir prieky važiuojantys sunkvežimiai, kurie gabena karves dviem aukštais (!).

Marokas

4 DIENA

Imlil miestelis Atlaso kalnuose. Dieną oras – tobulas,  bet naktimis šiokį tokį šoką sukelia minusinė temperatūra.

Vienas kelionės tikslų – pabėgti nuo triukšmo ir šurmulio, tad Imlil šį planą įgyvendinti pavyko – čia turistų beveik nepastebėjau.

Marokas

Pora minučių po saulėtekio, sėdžiu sau kalno viršūnėj. Lipau avėdamas sportinius batelius, tai kely sutikus įranga apsikrovusius alpinistus, mintys kilo įvairios…

Marokas

5 DIENA

Iš kalnų keliauju į Taghazout – surferių miestelį. „Grand taxi“ sutinka mane nugabenti į vietą. Turiu pastebėti,  kad sėdžiu prabangiai – užimu dviejų keleivių vietą! Mat sename Mercedes įprastai vairuotojai sukiša 6 keleivius: keturi spaudžiasi gale, du – priekinėje sėdynėje šalia vairuotojo.

Marokas

Taghazout miestelio paplūdimys, ankstyvas rytas. Nuostabą sukėlė gaujos šunų, netgi veislinių! Išsiaiškinau, jog dažnai turistai čia savo augintinius paleidę, taip jų ir nebesulaukia. Šunys randa vietą saviškių bendruomenėje, gyvena laisvėje, maitinasi iš žvejybos grįžtančių žvejų numestu laimikiu.

Marokas

6 DIENA

Kaip jau minėjau, Taghazout – surferių rojus. Vandenyno pakrantėje nusidriekęs milžiniškas kempingas talpina begalę banglenčių sporto fanatų kemperių, surfinimo įrangos nuomos punktų ir parduotuvių.

Marokas

Vis dar Taghazout. Vaizdas iš išsinuomoto namo terasos. Įdomu tai, jog vos įvažiavus į miestelį, prie tavęs prieina benamį šiek tiek primenantis vyrukas, kuriam tereikia pasakyti, už kokią kainą nori apsigyventi, ir jis, tarsi nekilnojamo turto agentas, vedžioja tave po viešbučius, hostelius, privačius namus.

Marokas

Tiesa, nuomos tarpininko „profesija“ – tik vienas iš būdų pasipelnyti: šis žmogus pasiūlo ir nelegalių pasilinksminimo priemonių ir, prireikus, alkoholio, nes jo gauti čia iš tikrųjų sudėtinga. Be to, susidarė įspūdis, kad kiekvienas poilsiautojas turi po savo „agentą“, kuris gali parūpinti visko, ko širdis užsigeis.

7 DIENA

Atgal į Marakešą. Pagrindinė miesto aikštė, kurioje vakarais vyksta įvairūs pasirodymai, atsidaro daug lauko kavinių. Marakešas labai skiriasi nuo kitų Maroko miestų tuo, kad žmonės čia – beprotiškai įkyrūs. Priežastis labai paprasta ir aiški – taip elgiasi norėdami tau kažką „įkišti“, tiksliau sakant, parduoti.

Marokas

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292