Kone kiekviename troleibuse, važiuojančiame maršrutu antakalnis-pašilaičiai, naujininkai-santariškės ir panašiai, kas antroje parduotuvės eilėje ar kas trečiame gūdaus rajono kampe yra beveik 100 proc. tikimybė, jog išgirsi jau tuoj visuotiniu himnu patapsiančią kalbą, kaip Lietuvoje nėra ką veikti, kaip po mokyklos baigimo jauni žmonės, šviesūs arba nelabai protai susikraus lagaminus ir patrauks Norgės ar UK link.

Turbūt ir tau yra tekę girdėti (gal ir pačiam sakyti?), kaip čia, Lietuvoje, būti motyvuotu, savo užsibrėžtų tikslų besiekiančiu žmogumi yra beprasmiška, kaip visuomenė ir pasaulis nemyli Tavęs labiau nei Tu pats. Galbūt dauguma tokių pokalbių atsiranda dėl to, kad žmonės nori viską gauti lengvai ir iš karto. Gal ir ne – kapstytis dabar tikrai ne laikas. Vis dėlto norisi įrodyti, kad pasitelkus savo valią bei pastangas, net nesulaukęs 30+, tu šioje šalyje gali kurti, tobulėti ir gyventi gerai. Netgi labai gerai.


Klaipėdietė Agnė, šiuo metu gyvenanti sostinėje, yra freelance grafikos dizainerė. Žmonės, kurie ją kažkiek pažįsta, mato kaip šiltą, nuoširdžią ir žmogiškumo nestokojančią asmenybę. O šiuos bruožus, pripažink, šiandien atrasti aplinkiniuose yra gana sudėtinga.

Savamokslė kūrėja šiame trumpame interviu atskleidė, kaip atrado savo kelią, kokie yra merginos tolimesni planai bei koks tas tikrasis freelance’inimo duonos skonis.
Kas pakurstė domėjimąsi grafiniu dizainu ir paskatino tuo užsiimti?

Buvęs vaikinas. Jis yra sėkmingas grafikos dizaineris, beje, savamokslis kaip ir aš. Viskas prasidėjo nuo to, kad jis pastebėjo, jog turiu tam tikrą tvarkos jausmą dokumentuose, taip pat ir skonį stiliuje, interjero dizaine, todėl pastūmėjo pabandyti. Ilgai negalvojus aš ir pabandžiau – patiko. Neatrodė labai sudėtinga, be to, greit „užkabino“.

Ar nuo vaikystės turėjai savo ateities viziją, ar tiesiog gyvenimo aplinkybės padarė įtaką tam, kuo esi
šiuo metu?

Viskas įvyko neplanuotai ir ganėtinai spontaniškai, niekada net nepagalvojau apie grafinio dizaino sritį anksčiau. Paskutiniaisiais mokslo metais svarsčiau galimybę studijuoti interjero dizainą Vilniuje, tačiau nusprendžiau likti Klaipėdoje ir įstoti į Klaipėdos Universitetą.

Žinau, kad, be grafinio dizaino, kažkada dar ir grojai. Ar užsiimi tuo dabar?

Šiuo metu visą laiką skiriu tik dizainui ir sau – juk gerai pailsėjęs kūnas ir protas įkvepia darbams bei padeda sukurti maksimaliausią rezultatą. Deja, muzika nebeatpalaiduoja ir nebedžiugina taip, kaip anksčiau.. Labai pamėgau tylą. Manau, normalu, kad kai kurie dalykai, kuriuos mėgai ankščiau, kada nors pabosta ir nebeteikia tokio pasitenkinimo. Niekada nebūčiau pagalvojus, kad man užteks muzikos tiek, kiek jos „gaunu“ vakarėliuose.

Kokie yra didžiausi freelance’inimo privalumai? Ar kada apsvarstei galimybę dirbti kažkam – ofise, nustatytomis darbo valandomis, 5 dienas per savaitę?

Grafikas ir laisvė – tai galimybė dirbti bet kada, iš bet kokios vietos. Apie darbą ofise kartais pagalvoju, tačiau tai turėtų būti tikrai gera ir žinoma dizaino kompanija, tačiau kol kas šią galimybę dar atmetu.
Dėl naujų žinių ir perspektyvų pasiūlymą galbūt ir apsvarstyčiau, bet nemanau, kad svarstymas tęstųsi ilgai: vis dėlto, mano didžiausi prioritetai darbe yra laisvė ir sąžiningas uždarbis. Ofisuose paprastai yra dirbama kur kas daugiau, o pusė ar net ir daugiau tavo uždarbio galų gale atitenka įmonei. Manau, kad freelanceris ir be kitų pagalbos gali pasiekti pačių geriausių rezultatų. Tikiuosi, kada nors ir aš būsiu visiškai patenkinta savo darbo vaisiais, o kol kas stengiuosi išgauti maksimumą.

Kaip manai, kodėl šiuo metu yra tiek daug grafikos dizainu užsiimančių žmonių? Galbūt šį gyvenimo ir pragyvenimo būdą galima įvardinti kaip kiekvieno individo, siekiančio patogiai dirbti ir gerai užsidirbti, svajonę ir siekiamybę?

Nemanau, kad tai būtinai yra kiekvieno svajonė ir siekiamybė. Anksčiau nebuvo viskas taip kompiuterizuota ir lengvai prieinama. Manau, prie augančio grafikos dizainerių skaičiaus prisidėjo įvairiausios informacinės technologijos, lengvesnis informacijos prieinamumas ir auganti grafinio dizaino paklausa apskritai.

Šiuo metu gyveni Vilniuje. Ar planuoji čia likti? O gal turi kokį final destination, kur ateity norėtum įsikurti, gyventi ir kurti?

Teko nemažai keliauti ir freelance’inti įvairiose šalyse, tačiau nėra taip paprasta kažkur ilgiau apsistoti. Kadangi keliauti yra smagiau ne vienai, o tokį žmogų, kuris taip pat dirbtų laisvu grafiku rasti nėra taip jau lengva.. Todėl kol kas širdis labiausiai džiaugiasi būdama Vilniuje – tai tikrai puikus ir pažangus miestas, bet neatmetu galimybės kažkurį laiką pagyventi ir svetur, tačiau iki šiol neradau tokios vietos: reikia dar daug kur nuvykti, daug ką ištyrinėti, norint rasti sau patinkantį kampelį. 🙂

Ką labiausiai vertini žmonėse/visuomenėje/savyje, o ko iš tiesų negali pakęsti?

Vertinu konkretumą, tikslumą, logiką, humorą, sąžiningumą ir žmones, kurie yra mąsto globaliai, protingi, įžvalgūs bei yra plačių pažiūrų.
Nepatinka tinginiai ir netvarkingi žmonės, kurie niekuo nesidomi, ir tų, kurių pasaulėžiūra labai siaura, nelogiška, uždara ar sovietiška.

Kaip manai, kokius žmones šiais laikais vertėtų laikyti arčiau savęs, o kuriuos geriausia tiesiog apeiti ir neįsileisti?

Šalia manęs yra sąžiningi, atviri ir mano pažiūras bei vertybes atitinkantys žmonės. Visada apeisiu kvailus, suktus, meluojančius, pavydžius žmones.


Tavo gyvenimas ir asmenybė – labai spalvingi. Kas labiausiai padeda nepasiklysti, išlaikyti savo unikalumą ir išlikti savimi?

Manau, pastangų nereikia, kad būtum savimi. Nuo to, kokia esu – nepabėgsiu. Apie tai net nepagalvojau.

Ar manai, kad kiekvienas žmogus yra savo paties brand‘as? Kokias dažniausiai daromas klaidas pastebi?

Taip. Didžiausia klaida – žmonių bandymas būti kažkuo kitu ir idealizuoti nieko vertus žmones. Juokinga, kai jaunos merginos alpsta dėl televizijoje, visuomeniniame gyvenime matomų „įžymybių“ ar paprasčiausių, nieko vertų, jokių vertybių nepuoselėjančių ir neįdomių žmonių.

Pamatyti Agnės darbus bei su ja susisiekti galima spustelėjus ČIA.

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292