Nuskambėjus „Junior a“ nesupratimui, kodėl apie atlikėją, kuris kasdien tampa vis žinomesniu tarptautiniuose muzikos vandenyse, akivaizdžiai vengiama kalbėti gimtinėje, jaučiausi įsipareigojusi. Jei apie tai, kas svarbu, nekalba didžiųjų naujienų portalų žurnalistai, tuomet tu, menkas tinklaraštininkėlis, taisyti vietinių „gigantų“ klaidas ir apie tai kalbėti mažų mažiausiai privalai.

Paauglystėje įgytas ir užnugaryje paliktas muzikinis išsilavinimas vis dėlto neleidžia taip plačiai diskutuoti apie muziką kaip norėtųsi. Dėl šios priežasties, kuri tik man pačiai pretendavo į pasiteisinimo rolę, vengiau pokalbio su Tautvydu – akimirksniu užsienyje išpopuliarėjusiu pop muzikos personažu „Junior a“. Tačiau vieną trečiadienio popietę gana netikėtos, netgi šiek tiek juokingos aplinkybės natūraliai padiktavo mūsų kitos dienos susitikimo planus: sapnas -> postas asmeninėj feisbuko paskyroj -> Tautvydo atsiliepimas -> susitikimas rajone -> pokalbis, kurio interviu liežuvis neapsiverčia pavadinti.

Galbūt šiame pokalbyje išsakytos mintys daugeliui nepatiks, galbūt erzins Tautvydo užuolankomis ir korektiškumu neapipintas atvirumas, galbūt bus nepatogu, galbūt mudviejų pasisakymai sukels neigiamų reakcijų – ir gerai. Tik nepatogumo jausmas bei diskusijos gali paskatinti pokyčius.
O būtent apie pokyčių trūkumą su kūrėju ir pasikalbėjome: apie dažniausiai neadekvatų vietinės muzikos industrijos pasaulį, tautos mentaliteto spragas, apie keblumus, su kuriais šiemet intensyvioje karjeros pradžios tiesiojoje teko susidurti „Junior a“.

Kai kurie žmonės kalba, kad Tautvydas, kaip įvardija jis pats, yra „arogantiškas šiknius“. Dabar suprantu: tokie gandai sklando vien todėl, kad atlikėjas žodžių, situacijų ir savo nuomonės į vatą nevynioja, niekam nepataikauja, nesilaiko daugumos visuomenės primestų normų, tiesiog būna savimi, nesileidžia stumdomas ir nebijo kalbėti apie problemas, kurias visi žino, išgyvena, bet nutyli. Tyli, nes baksnoti į žinomų ar įtakingų asmenų klaidas, bandyti kažką pakeisti yra sudėtinga, nepatogu, o dažniausiai ir komforto zonoj norintiems išlikti – labai nenaudinga.

– Fuck them, fuck them all! – sako „Junior a“.

– Fuck them for sure! – po pokalbio, kuriame abu esame labai nuoširdūs, atviri ir tiesiog tokie, kokie esame, aną vakarą spėjau išsigąsti ar suabejoti, bet pagaliau ryžtingai antrinu pati.

Šis pokalbis – valandos ir penkiolikos minučių trukmės. Bet, mano nuomone, jūsų dėmesio verta kiekviena sekundė.

Pasiklausykite, gerbiamieji.

Interviu juodraštis  pilnas ne vietoje ištartų žodžių, juokingų reakcijų ir intonacijų, pamestų ar netikėtai kilusių minčių, emocinių nuokrypių, neaiškių pašalinių garsų ir gana asmeniškų bei intymių pasisakymų.

Beje, labai kviečiame miesto džiunglių gyventojus į „Junior a“ antrojo EP pristatymą „17 Earth Years: Junior A“, kuris vyks jau lapkričio 8-ąją Vilniuje, Kultūros bare „Kablys“. Pirmąjį kartą stojęs ant šios scenos Tautvydas pristatė debiutinį albumą „Born Busy“. Praėjus vos keliems mėnesiams, pirmą lapkričio trečiadienį atlikėjas pristatys 2-ąją trilogijos dalį, antrąjį savo EP „Great Things“. Garantuojam gerai praleistą laiką kokybiškos muzikos gerbėjams – see u there!

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292