Kas ta „baltoji mada“? Šie žodžiai, ypač moterims, turbūt asocijuojasi su sniego baltumo vestuvine suknele, ar ne? Mąstote teisingai. Mano pašnekovas – Eigirdas Scinskas – vestuvių arba, dramatiškiau, „baltosios mados“ fotografas, skirtingose pasaulio vietose užfiksavęs daugiau nei 300 oficialaus santykių sutvirtinimo ceremonijų.

Eigirdas – geriausių Italijos tuoktuvių fotografų penketuke, jo nuotraukos vis publikuojamos tokiuose žymiuose itališkuose mados žurnaluose kaip „Vogue Sposa” ir „ELLE”. Fotografo kadrai taip pat publikuoti „ELLE China”, „ELLE Japan”, „Conde Nast Traveller India”, „Bride to be Magazine” (Australija). Kaip supratote, kopti karjeros laiptais jam sekasi tikrai puikiai!

Kūrėjas su žmona Monika, kaip galbūt supratote, gyvena Italijoje. Tačiau kalbėtis internetu neprireikė – paaiškėjo, jog Eigirdas kaip tik svečiuojasi Lietuvoje.

eigirdas scinskasNuotraukoje – fotografas Eigirdas Scinskas

Jūs fotografiją pasirinkote ar fotografija Jus? Kaip tai nutiko?

Kadangi turėjau fotoaparatą, pasirinkau lengviausią darbą, kokį tik įsivaizdavau galėsiantis dirbti. Kodėl sakau lengviausią? Šioje srityje žmonės nedaro įtakos tavo gabumams ir santykis su fotografija priklauso tik nuo tavęs.

Kiek metų dalyvaujate konkurencingame fotografijos kelio „eisme“?

Kokybiška fotografija, kai jau esu patenkintas savo darbu, užsiimu penkerius metus.

Ankstesniuose savo interviu minėjote, kad Italija – ne tik šalis, kurioje gera gyventi, bet ir įkvėpimo šaltinis. Ar Italija yra pagrindinė Jūsų mūza?

Įkvėpimas – tai noras tobulėti ir daryti geras nuotraukas. Bet kur nuvažiavus ir paragavus kitokio maisto atrodo, kad tas maistas pats skaniausiais. Užsienyje ir dangus mėlynesnis, ir saulė skaistesnė, ir žmonės daugiau šypsosi. Tačiau visa tai – tik emocinė būsena. Didžiausias įkvėpimo šaltinis yra mano žmona Monika.

eigirdas sscinskas zmona monika  Nuotraukoje – Eigirdo Scinsko žmona Monika

Labai daug keliaujate, bendraujate su skirtingais žmonėmis. Kokie esminiai skirtumai išryškėja fotografuojant kitataučius?

Pažymėkime tai, kad žmonės visur yra vienodi. Galime kalbėtis apie kinus, japonus, rusus, vokiečius, australus, amerikiečius – apie ką tik norite.

Visai nesvarbu, kokios tautybės yra žmogus. Labai svarbus jo elgesys ir išsilavinimas. Tuomet ir laikysena kita, ir šypsenos nuoširdesnės, ir tvyranti nuotaika geresnė. Jei žmogus yra kažką svarbaus savo gyvenime pasiekęs – jis vertins tavo darbą ir pasistengs, kad rezultatas būtų kuo geresnis.

Fotografo darbas sudaro pusę rezultato, o likusi pusė priklauso nuo aplinkos ir žmonių. Man labai svarbu, kad jaunieji džiaugtųsi nuotraukomis ir visai nesvarbu, kokios tautybės jie yra.

Kaip kuriate unikalų savo fotografijų stilių?

Mano nuotraukose – švarūs kadrai, nėra jokių šiukšlių. Dėl to esu pasiryžęs padaryti daug ką: sustabdyti eismą ar patraukti turistus iš kelio. Nuotraukose turi matytis moters grožis, todėl ekspresija yra neatsiejamas dalykas. Juk kiekviena nuotaka savo vestuvių dieną gali būti modeliu.

eigirdas scinskas

Kodėl ne visi fotografai ieško savito braižo?

Pirma, reikia mylėti savo darbą, kad visuomet būtų polėkis kurti. Tiems, kurie fotografuoja dėl pinigų, susikurti savo stiliaus nesigauna.

Vienintelis fotografas, kurio darbai mane įkvėpia – Helmutas Newtonas. Tačiau nenoriu gadinti savo braižo, todėl nežiūriu kitų fotografų darbų.

Esate užsiminęs apie tapybą. Ar tai naujas Jūsų pomėgis?

Tapyba yra hobis ir nieko bendro su fotografija neturi. Tačiau labai noriu išmokti tapyti. Paveikslai – realus dalykas, kurį gali parodyti ir susilaukti pagyrų ar kritikos. Tapyba skatina tobulėti, o fotografijos pasaulyje liūdniau, nes mažai kas kritikuoja. Dažniausiai visi tvirtina, kad gražu. Gerai, kad yra Monika, kuri pasako, kas nepavyksta. Tada atsiranda stimulas stengtis.

eigirdas scinskas

Kokiais pasiekimais galite didžiuotis šiandien?

Šeimynine laime, kuri skatina kurti gražius dalykus. Tik su gerais santykiais gali atsirasti gražios nuotraukos, paveikslai. Pasiekimai yra kuriami kasdien. Tarp pastarųjų yra dar vienas man labai svarbus naujas dalykas – mano knyga. Kai ją turėsiu savo rankose, galėsiu pasakyti, kad tai yra didžiausias mano pasiekimas. Į knygą „suguls“ visos gražiausios nuotraukos.

Kur praleidžiate daugiausiai laiko, kai dirbate?

Lėktuve, kelyje, viešbutyje. Dirbu visus metus, be savaitgalių, be laisvų dienų. Kiekvieną rytą, vos prabudęs, ieškau klientų, su jais komunikuoju, atsakau į jų klausimus, kurių būna 20, 30, o kartais ir 50 per dieną. Pasiruošimas vienoms vestuvėms prilygsta mėnesio darbui. Klysta tie, kurie mano, jog fotografo darbas vyksta tik tuoktuvių dieną.

eigirdas scinskas

Daug laiko praleidžiate skirtinguose pasaulio vietose. Kaip atrodo Jūsų tobula diena?

Per metus būna mažiausiai 100 tobulų dienų, tokių, apie kurias visi svajoja. Atsikeliame su žmona gražiame viešbutyje, pro langą matosi ežeras, jūra ar vandenynas. Džiaugsmas akims ir sielai! Espresas ir skanus maistas – būtinybė. Šiais malonumais galima „sotintis“ visą dieną…

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292