Vilnius – viskas aišku, bet Co-Living – nelabai. Dabar XXI a., tai galiu pagoogle‘inti ir išsiaiškinti internete kas tai per sąvoką-judėjimas-whatever, bet šį kartą nusprendžiau būti senamadiška ir su Vilnius Co-Living įkūrėjais Tomu ir Laurynu pasikalbėti gyvai.  

Pradėkime nuo paprasto klausimo – kur aš ir kas čia?

Co-Living – tai bendruomeniškumu paremtas šių laikų gyvenimo būdas. Tai vieta, kurioje gyvena skirtingi, tačiau panašius interesus turinys žmonės. Co-Living bendruomenė yra jauni, veržlūs, verslūs, kūrybiški, aktyvūs žmonės. Tai vieta, kurioje vyksta renginiai, vakarėliai, idėjų pusryčiai, pietūs ar vakarienės. Vieno atsakymo nėra, nes Co-Living yra gyva ir dinamiška erdvė.

Kodėl įkūrėte Vilnius Co-Living?

Iš idėjos. Dirbame skirtingose srityse (Laurynas konsultuoja technologines įmonės, o Tomas dirba su nekilnojamu turtu), tačiau abu esame aktyvūs ir atviri naujovėms. Tiek gyvendami Lietuvoje, tiek užsienyje esame pakeitę labai daug gyvenamųjų vietų ir visada susidurdavome su ta pačia problema – gyventi vienam yra nuobodu. Gyvenant Vilnius Co-Living‘e nuobodu nebūna, čia visada kas nors vyksta.

Išvertus „co-living“ reiškia „bendras gyvenimas“. Kuo Co-Living skiriasi nuo šiaip bendro gyvenimo, kai keli žmonės išsinuomoja butą ir jame kartu gyvena?

Dažniausiai žmonės gyvena kartu, nes taip yra pigiau. Co-Living‘e gyventi yra pigiau, nei vienam nuomotis butą senamiestyje, bet pagrindinis Co-Living‘o tikslas yra ne mažesnė nuomos kaina, o bendruomenė. Jei esi jaunas profesionalas ne tik nesinori gyventi sename bute su sekcija Neringa ir sofa Birutė, bet ir norisi susipažinti su kitais žmonėmis, užmegzti naujus kontaktus. Gyvenant Co-Living‘e nebūtina išeiti iš namų norint gerai ir kokybiškai praleisti laiką, nes jei esi savo kambaryje – tai tavo erdvė, tačiau bendros erdvės yra atviros ne tik Co-Living‘o gyventojams, bet ir jų draugams, tad čia nuolat yra veiksmo.

Ką turėčiau padaryti, kad galėčiau čia gyventi?

Ne padaryti, o būti. Gyventi kartu Co-Living‘e, tai kaip priimti žmogų į komandą. Atsirenkame žmones, kad tiek mums su jais, tiek jiems su mumis būtų gera, nes mes ne tik gyvename po vienu stogu, bet ir veikiame daug įvairių dalykų kartu.

Užsiminėte apie pusryčius, pietus, vakarienes ir vakarėlius. Kaip dažnai organizuojate ir kaip į juos patekti?

Vakarėlius ketiname rengti kartą per mėnesį, o pusryčius, pietus, vakarienes ir kitus renginius kaip išeis. Apie Co-Living‘e vykstančius renginius dalinamės socialiniuose tinkluose, tad sekite naujienas ir prašom – dalyvaukit, daug renginių yra atviri. Šiai dienai sąskaitoje turime dvi Co-Living‘o vakarienes-vakarėlius, į kuriuos abu kartus susirinko 50+ žmonių, keletą pusryčių, kino vakarų ir daug ekspromtinių pasibuvimų.

Vilnius Co-Living plotas – 250 kv. m. Be 4 miegamųjų ir 2 vonios kambarių čia yra didelės bendros erdvės ir terasa į Vilniaus senamiestį, tad Co-Living‘as gali būti plačiai panaudojamas. Čia galima organizuoti ir ką nors labiau neįprasto, nei vakarėlis, pvz. sporto treniruotes, meno ar verslo renginius ir pan.

Čia tiesiog geras vaibas. Ne patys sugalvojome, tai girdėjome Vilnius Co-Living vakarėlių metu iš čia apsilankiusių.

Pabaigai klausimas – tai kur Naujus?

Vilnius Co-Living!

Vasara baigėsi, tegyvuoja ruduo! Taip, tos trys ilgos saulėtos dienos, kai buvo galima vaikščioti trumpomis rankovėmis, buvo labai smagios, bet laiko tėkmės ir kalendoriaus paneigti neįmanoma, tad belieka susitaikyti, kad jau ruduo ir kaip „slides ruošk vasarą“, taip naujaką planuok rugsėjį. Aš jau suplanavau!

Nuotraukų autorius: Laurynas Mataitis

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292