Deimantė Fofonovienė ir Vaiva Vitkutė per stebėtinai trumpą laiką sugebėjo ne tik išmokti neįprasto, lietuviams dar menkai pažįstamo šokio stiliaus Dancehall subtilybes, bet ir išplaukti į plačiuosius vandenis: šios damos – jau tituluotos ir pripažintos tarptautiniame lygmenyje. O aš, vedamas švietėjiškų paskatų, skubu trumpai pristatyti, kas per velnias yra tas Dancehall‘as.  

Susipažindami su Dancehall šokiu, nenustebkite išgirdę jamaikietiškos muzikos ritmus. Dancehall, visų pirma, yra jamaikietiškos muzikos stilius. Tik pamėginkite pagal intensyvius šios muzikos ritmus judėti kaip jums įprasta. Nepavyksta, ar ne? Būtent dėl šios priežasties gimė ir toliau vystosi savitas šokio žanras, kuris Lietuvoje dar žinomas mažai, tačiau Europoje, ypatingai Prancūzijoje ir Lenkijoje,  yra labai populiarus.

Vienas svarbiausių elementų šiame šokyje – attitude – gali pasirodyti iššaukiantis, tačiau kiekvienas bet kokio stiliaus šokėjas yra aktorius ar bent privalo tokiu būti, todėl žiūrovai – nepamirškite to. O jei svajojate patys šokti dancehall‘ą, turite pasiryžti sunkiam ir alinančiam fiziniam darbui. Tvirta siela ir tvirtas kūnas – Dancehall‘as yra šių dviejų „ingredientų“ šerdis.

Kadangi jamaikiečiai kasdien „kepa“ po naują žingsnelį – turi stengtis juos išmokti būdamas visai kitam pasaulio krašte. Kaip suprantate, tai ne vien užpakalių kratymas. Bet, ką čia slėpti, kai šokių aikštelė pilna merginų, kurios „šeikina“ savo riestąsias – žiūrovams atvimpa žandikauliai. Ir ne tik bičams!

Su komanda bubble hard 2014 vasara

Su dancehall lietuvius supažindina Deimantė ir Vaiva

Nors Deimantė ir Vaiva šoka jau seniai (abi damos yra „Bubble hard crew“ narės), pirmoji pažintis  su dancehall įvyko prieš ketverius metus. Trenere gatvės šokių studijoje „SkillZ“ dirbanti Deimantė puikiai prisimena pirmajį savo ir šio šokio pasimatymą: „Vos išgirdusi „Million Stylez – Miss Fatty“ ir pamačiusi pagal šį gabalą sukurtą Laure Courtellemont choreografiją, ant kabliuko užkibau akimirksniu.“

Vaivos istorija šiek tiek panaši: vienoje didžiausių gatvės šokėjų stovyklų mergina turėjo progą įsigilinti į Laure Courtellemont choreografijos subtilybes ir susipažinti su Dancehall judesiais: „Pradžioje buvo sunku, šokti sekėsi taip pat ne stebuklingai, tačiau tai ūpo nepražudė“. Kadangi Lietuvoje šio šokio profesionalų tuo metu nė su žiburiu rasti nebuvo įmanoma, po stovyklos mokytis judesių teko vien su interneto pagalba.

RDX - Foot a talk video filmavimas, 2014 rugpjutis

Kurį laiką merginos jautėsi vėluojančios į traukinį, mat Europoje Dancehall‘as išpopuliarėjo kur kas seniau, o informacijos apie šokį vis daugėjo (šis choreografijos žanras turi savybę nuolatos vystytis), todėl dirbti teko labai intensyviai. Rezultatas – dabar ir lietuviai turi galimybę išmokti jamaikietiško šokio!

DH seminaras SKILLZ studijoje su Blacka Di Danca is USA, 2013 ruduo

Šis šokis – tik užpakalių kratymas?

Deimantė prisimena, kai su merginomis kūrė pirmąjį savo šokio video ant Vilniuje esančio Baltojo tilto: „nors šokome netgi santūriau nei įprasta Dancehall‘e, praeivių buvome išvadintos striptizo šokėjomis“. Iš tūlo lietuvio, neišlendančio iš savo sraigės namelio, dažnai gali išgirsti repliką: „ai, tai ten užpakalius krato ir nieko daugiau“. Pirmą kartą pamatę šokį, nepulkit jo iš karto „nurašinėti“. Nors tokios šokio variacijos kaip Dancehall queen gali kai kuriems atrodyti netgi vulgariai, aš rekomenduoju pažvelgti į pasirodymą kaip į įspūdingą akrobatiką.

Jiff Di Bossman seminare Minske 2014

Stebėdama Vaivą ir Deimantę šokančias, visuomet atkreipiu dėmesį į judesių tikslumą ir perduodamą emociją. Beje, pasirodo, tarptautiniame Dancehall turnyre, vykusiame Lenkijoje, atvykstančių lietuvaičių konkurentės laukė su baime. Po intensyvaus trijų savaičių pasiruošimo, su viltimi, kad pavyks laimėti bent keletą battle‘ų ir praeiti atrankas, kartu šokančios panos laimėjo „dvejetus“ ir teisę dalyvauti „Dancehall International“.

Nors šis didelės reikšmės pasiekimas merginų karjeroje yra pirmasis, šokėjos sustoti nežada. Mokosi toliau, kuria, tobulėja, stengiasi aplankyti kuo daugiau seminarų ir puoselėja šio šokio kultūrą mokydamos kitus. Beje, Dancehall‘o šokėjai visame pasaulyje – lyg šeima: vieni kitais domisi, bendrauja tarpusavyje. Taigi, lankyti susitikimus ir seminarus šio šokio atstovams yra įprastas ir labai svarbus dalykas.

Dar toks moralas: Deimantės ir Vaivos pirmieji pasiekimai – puikus įrodymas, kad sunkus darbas, atsidavimas ir tikėjimas savo jėgomis padės nuversti kalnus net ir per trumpą laiką. Beje, šis šokis ne tik merginoms – vyrukai, nesikuklinkit!

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292