Miesto džiunglių portale stengiamės nepolitikuoti – ir taip kasdienybėje bei diskusijose su draugais ar kolegomis, nori-nenori, išlenda tautos žaizdos, sėdinčios valdžios kėdėse. Bet kai pradedama riboti miesto laisvė, jos gyventojų darbo ypatumai, renginių organizatorių veikla, tada imam ir rašom.

Tiesa, nešūkausime apie apgailėtinus valdžios ėjimus, skriaudžiamus verslininkus, siekimą nustekenti sostinės turizmą, siekiant uždrausti europinės (ir bet kokios kitos) kultūros dalykus. Viską patys suprantate. O ir nebūtina feisbuke sekti barų, restoranų, jų darbuotojų ar sąmoningų nuomonės lyderių, kad triukšmą bei logikos kupinus postus apie pasirinkimo teisę, laisvę bei alkoholizmo vėjus galima būtų pamatyti. Galiausiai visas šitas taikios (?) kovos sūkurys įgavo dviejų žodžių, vieno hashtag’o pavidalą – #laisvėrokenrolui.

Taip, taip, džiaugiamės, kad visą dieną Nepriklausomybės aikštėje rinkosi būriai žmonių, o vakare Seimas iš rytų pusės buvo apsuptas savo piliečių. Džiaugiamės iniciatyva, aktyvia visuomenės dalimi, barų, restoranų, renginių organizatorių, alkoholio kultūros atstovų susivienijimu, žmonių susivienijimu apskritai, koncertu, kuriame savo srities profesionalai ir lyderiai pasiryžo ištarti viešą nepritarimą valdžios izdivalkėms. Beeeet… Atsiprašau dėl to bet, tik labai kliūva už akių, kai #laisvėrokenrolui metu dalijamos Galapagų ir Bliuzo naktų skrajutės, o vėliau dėl šio ėjimo vyksta elegantiški catfight’ai internetuose, nes o kam čia ta reklama ir komercija. Užkliūva už akių, kad atskirų subkultūrų atstovai ima ieškoti šaknų, kuriame etape Radistai tapo rokenrolo atstovais ir, galiausiai, kodėl jų volume atsuko labiau nei visų kitų atlikėjų pasirodymų metu. Kodėl vieniems, o ne kitiems žmonėms buvo leista pasisakyti ant scenos. Žodžiu, tiek klausimų, diskusijų, kad kartais atrodo apie esmę iniciatyvos ir renginio pamiršti galima per sekundę.

Negi čia naujiena, jog, vieniems organizatoriams stojus prie projekto/renginio/iniciatyvos vairo, rezultatas bus nei kiek nepanašus į tą, kurio siektų kitokie organizatoriai? Kokia čia paslaptis, kad žmonės nepraleidžia progos pasinaudoti masine prieiga prie tikslinės auditorijos, ją išnaudoti, lyg common sense temos, bet visgi kažkuriame taške finansinių paskatų vedami? Koks čia stebuklas, kad ant scenos lipo šiuo metu populiariausi atlikėjai, didžėjai, muzikantai, ar kas ten bebūtų, tam, kad minia neišsisklaidytų? Nors esu už profesionalų darbą, už nesinaudojimą savo padėtimi, už vertybes, už išdirbtą iniciatyvą, ypač, kai kalbame apie visuomenišką kovą „Laisvė rokenrolui“. Bet gal nepamirškime, dėl ko čia viskas vyksta? Juk kova prieš absurdiškus draudimus ir už pasirinkimo laisvę yra svarbiausia, ar ne? Tiesiog kartais ateina metas, kai turime mažiau vieni kitus kritikuoti tam, kad galėtumėm dėl bendro tikslo susivienyti. Nors trumpam. Juk galime sau, visuomenei kažką gero padaryti vietoje to, kad demonstruotumėm savo skaudulius, atviras žaizdas ir bambėtumėm kaip senos tarkos.

Žodžiu, mes už #laisvęrokenrolui ir vienybę! O tu?

Už nuotraukas, kaip visad, mega ačiū Vataitas Photography.

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292