Prieš daugiau nei metus pradėję bendrą projektą „TAVO TĖVAS“, Marius Davainis-Cheka su Adomu Strazdu-Skellingu 2015 metais Lietuvos Hip-Hop‘o apdovanojimų scenoje jau atsiėmė statulėlę už geriausią metų debiutą. VAU! Apie juos rašė žinomiausi Lietuvos portalai, į jų pasirodymus plūdo vis didesnės masės žmonių, o gatvėje bet kurio jauno žmogaus paklausus, ar žino, kas yra „TAVO TĖVAS“, retas pasimestų. Itin įtemptu grafiku gyvenantis Marius Davainis – Cheka ištaikė valandėlę pasišnekėti bei pasidalinti istorijomis apie projektą, repą ir gyvenimą už jo ribų.

Marius Davainis-Cheka dienomis dirba su gintaro dirbiniais šeimyniniame versle (sunku patikėti, ar ne?), tačiau repas jam – pirmoji religija. Reperis puikiai prisimena: mokyklos šokių aikštelėse visi klausė „Gigi d‘Agustino“, o šis vaikis jau ėmė klausytis įvairių hip-hop‘o, repo užsienio atlikėjų, taip pat mėgo„G&G Sindikatą“. Pats šio stiliaus muziką pradėjo įrašinėti būdamas vos 13 metų. Natūralu, jog, ilgai netrukus, bičas įsirengė savo studiją. Kodėl Cheka? „Išryškinau“ šią viešą paslaptį: pseudonimas kilo iš vaikystėje klausyto gabalo „Das EFX – MicChecka“.

Iki praėjusių metų pavasario „TAVO TĖVAS“ nariai buvo žinomi, galima sakyti, tik hip-hop‘o ir repo bendruomenėje. „Kai pradėjom bendrą veiklą, buvom trise. Mūsų beatmaker‘is Kaseta sugalvojo išeiti, likom dviese ir norėjom tapti roko grupe, tai ir pradėjom daryti rock‘n‘rollą“, – pasakoja Marius.  Vos nusprendę toliau eiti vienu keliu, Marius su Adomu ėmė sparčiai populiarėti: jų klipas „Šunys neloja“ sulaukė didelio pasisekimo. Tačiau, išleidus šį darbą į viešumą, darbai sustojo. Marius prisipažįsta– jiems reikia prisiversti kažką daryti. Bet, po dar vieno vaizdo klipo sukūrimo, vyrukai įsivažiavo ir, sakyčiau, gana stipriai „dėjo“.

„Jausmas visiškai atperka pastangas“

„TAVO TĖVAS“  tikslas buvo skatinti gyvų hip-hop‘o pasirodymų kūrimą, todėl ant scenos vyrai pasirodo su live band‘u. Labai didelę įtaką pradinei idėjai padarė australų reperiai, kurie surengia superinius live šou. Daugelis jaunesnių reperių nesupranta tokių pasirodymų vertės, jiem svarbu bengina. „Suaugs“, – su šypsena sako Marius.

Reperis tikisi, kad klausytojai įvertins faktą, jog su gyvu band‘u ruošti pasirodymus yra daug sudėtingiau: „Reikia ne tik suderinti repeticijų laikus, kiekvieną gabalą, bet ir kažkokiais būdais pasiekti kuo geresnį garsų ir kokybės santykį. Kai ant scenos 8 ar 9 žmonės – tai iš tiesų be proto sunku. Bet jausmas visiškai atperka pastangas.“ Na, nenuostabu, kurio nepakylėtų pasirodymo metu šėlstanti gerbėjų minia! Kas buvo bent viename „TAVO  TĖVAS“ pasirodyme, sekančią dieną neišvengiamai kartojo bent vienos dainos žodžius. Ne išimtis ir aš pats. Beje, tiems, kurie įsivaizduoja, jog repo lyrics‘ai turėtų suktis vien apie smurtą, ginklus, narkotikus ir panašius dalykus, Marius sako: „Aš užaugau su šeima, namuose, ne kokiam gete, tai kodėl turėčiau apie tai rašyti?“

Širdy ne tik repas

Nėra ką slėpti – Marius yra daugelio vakarėlių svečias. Atėjęs į tūsą jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Kitaip nei daugelis šiuolaikinių tūsovčikų, Marius savęs neįsivaizduoja gyvenančio miesto centre – jam patinka gamtos apsuptis labiau nei nuolatinis miesto triukšmas. Taigi, jei vasarą pleškinot savo užpakalius prie Žaliųjų ežerų, galėjote netyčia užklysti į vieną iš daugelio Mariaus ir jo draugų rengiamų vakarėlių. Juose visada sutiksi įvairias Lietuvos muzikinių subkultūrų scenos žvaigždes.

Beje, Cheka visuomet buvo atviras ne tik repo ar hip-hop‘o kultūroms, jo rengiamuose vakarėliuose ar grojaraščiuose atrasi įvarios muzikos: nuo drum & bass, techno iki hardcore‘o. Mėgstamiausiais atlikėjais bičas laiko daugelio paskutiniu metu nuvertinamus Noisia, Evol Intent: „Jie  visada priverčia suklusti, o iš lietuvių DJ pasirodymų labiausiai kabina Fantas iš AMMO komandos“.

„TAVO TĖVAS“ stabdys savo pasirodymus?

Marius atskleidė, kad bando atrasti laisvo laiko ir prisėsti prie planuojamo EP su elektroninės muzikos atstovais: Thing,  M1dlet ir kitais. „Repo tėvas“ neslepia, jog dažnai galvoja, kad laikas trumpam sustoti ir užsidaryti studijoj – too much is enough.

Pašnekovas sako, kad žvaigžde nesijaučia ar netgi nemano esąs vertas interviu. Taigi, jei apie šitą bičelį išgirdai tik dabar (kokia gėda!), rekomenduoju sekti jo veiklą ir gyvenimą. Čekiraut!

Beje, linkėjimai nuo reperių chebros tiems, kas jų klausosi!

Nuotr. aut.: „Miško archyvas“; Marius Stankevičius/balsas.lt

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292