Montesanas. Tipinis miestelis Šiaurės vakaruose, Vašingtono valstijoje. 80-ųjų pradžioje čia karaliauja bedarbystė, heroinas, nihilizmas. Medkirčių, pramoninių fabrikų darbininkų sūnūs ir dukros meta mokyklas, pasišvenčia asketizmui savo keliolikos kvadratų kambariuose. Post punk’o plakatai tampa keturių sienų tapetais, gitaros ir stiprios suktinės – izoliacijos nuo visuomenės laidininkais.

Viename iš pilkų, sutriušusių miestelio namų šešiastygę branzina ir Buzzas Osborne’as. Jaunuolis su palme po uragano primenančia šukuosena kontempliuoja sąskambius, naftalinu persismelkusios realybės vizijos gulasi į tekstus. Taip 1983 metais gimsta viena pirmųjų grunge grupių „Melvins“.

Kartu su dviem kolegomis Buzzas dažnai keliauja į Seatlą, kur ankštuose klubuose kartu su vietinėmis grupėmis jaunimui preach’ina tiesą. Tikrovišką, nepagrąžintą. Metalo fūzas persipina su punk energija, chaosu.

Nors grunge terminas nė negimęs, o flaneliniai marškiniai tėra pinigų geresniems rūbams neturinčių paauglių apdaras, visi supranta, kad yrantis Vašingtono valstijos miestelių kūnas keliasi. Pionierių pėdomis žengia dešimtys grupių. Taškas žemėlapyje tampa alternatyvios muzikos traukos centru.

Iš absurdiškos gyvenimo beprasmybės gimsta „Nirvana“, „Soundgarden“, „Alice in Chains“, „Pearl Jam“. Iki šiol vadinamasis didysis grunge ketvertas. Šios grupės šturmuoja topus, albumai šluojami milijoniniais tiražais. Stilius, kurio nė neturėjo būti, o sakoma, kad išties ir nebuvo, tampa maištingų paauglių gyvenimo būdu. Visame pasaulyje.

Naujausias albumas:

Tuo metu, kol šlovė ir milijoniniai kontraktai privertė gaiduką nuspausti Kurtą Cobainą, kitos grupės išsidraskė dėl suskilusių vertybių, „Melvins“ ir toliau liko ištikimi sau. Būtent sau. Ne vadybininkams, prodiuseriams ir net ne klausytojams.

Nuo pirmojo albumo 1987 metais lentynose atgulė dar 23 kūriniai. Paskutinis išleistas kiek daugiau nei prieš pusmetį. B. Osborne’as yra sakęs, kad į kritiką jiems nusispjaut, nusispjaut ir į tai, kad jis vienos iš labiausiai neįvertintų grunge grupių lyderis, nusispjaut ir į patį grunge. Nes jo nėra ir nebuvo.

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292