Būti modeliu – sunku ar lengva? O būti modeliu Amerikoje – šalyje, persisotinusioje grožio etalonais iš viso pasaulio, norinčiais, ištroškusiais ir drąsiais žmonėmis? Kiek kainuoja modelių šypsenos, ir… ko reikia, kad būtum pastebėta knibždančioje fashion Olimpo papėdėje? Viskas tuoj išaiškės, nes savo istorijų nuotrupomis ir neišgalvotais įspūdžiais su mumis dalinasi gera mūsų draugė, Niujorko modelis iš Lietuvos Patti Mott.

Apie stereotipus ir Niujorką

Jeigu nori tapti modeliu, užtenka būti gražiai? Jeigu nori tapti modeliu Niujorke, negali būti paprasta, graži mergaitė. Visų pirma vertinama tavo asmenybė. Kuo įdomesnė ir unikalesnė jiems pasirodysi, tuo daugiau turi šansų išpopuliarėti. Tai paradoksas – viena vertus, tave puošia kaip lėlę, kita vertus, tikisi iš tavęs naujumo dvelksmo, maišto. Ir nedrįsk būt nuobodi.

Niujorko mergina stipri, surūgusiais antakiais, granžova, ambicinga, ji dėvi plėšytus džinsus, odinę striukę, atsisako makiažo ir sveikai maitinasi. Žalios sultys, joga ir boksas jai seniai pakeitė martinį, cigaretę ir kavą. Labai sveikintina, jei prisijungsi prie kokio žalio judėjimo.

Jokių tūsų. Niekas – nei agentūros, nei galimi klientai – nepritars, jei pastebės tave vakarėliuose ir baruose. Taip lengvai gali netekti visko, ką užsidirbai. Turi derinti savyje visus stiprios, bet ir natūralios moters bruožus: būti charizmatiška, bet nesileisti į šnekas apie asmeninį gyvenimą, mokėti bendrauti su žmonėmis, bet ir juos laiku pastatyti į vietą, turėti aiškų gyvenimo tikslą, bet išlaikyti lankstumą ir neprisisiurbti arogancijos. Štai Giselle Bundchen tai puikiai supranta – visiems parodo, ko ji verta.

Nuolanki mergaitė su patrauklia šypsena yra atgyvena, jos niekam nebereikia, tu turi turėti ir vyriškų savybių, todėl kartais (nesakau, kad visada) rusėms, ukrainietėms ir kitoms rytų europietėms būna sunku, nes jos įpratusios būti vertinamos vien už savo išvaizdą, o Niujorke to negana. Jos ima rėkauti ir reikalauti, bet tokios asmenybės ilgai neišbūna mados pasaulyje.

Kas tikrai prideda taškų, tai egzotiška kilmė ir bruožai – merginos iš Maroko, Gruzijos, Brazilijos ir kitų neaiškių ar tik pusiau aiškių šalių dabar yra ant bangos. Dar puiku, jei tavo veidas kreivas, perbalęs ar nesimetriškas, – tai keista, dėl to vertinama, nors iš esmės kūnas lemia kur kas daugiau nei veidas.

Bet taip yra: geriausia pradėti karjerą Niujorke. Ten visi pagrindiniai klientai. Didžiulė konkurencija ir didžiulė paklausa. Nors merginos gūžiasi į kambarius penkiese ir šešiese ligoninės stiliumi, gatvėmis jos defiliuoja su netikro kailio paltais ir tobulai prižiūrėtais veidais. Miestas pritvinęs tokių kaip tu, ir melskis, kad tavo šlaunys, pasiekusios 89 cm ribą, daugiau ir nekrusteltų.

O Majamis… Ten nėra aukštos mados. Seksi merginos, papai, klubai, galima ir kokteiliuką. Įdegę kūnai… Centimetrai slenkasi į šoną, svarbu būti nepadoriai gražiai. Karštos pupytės sindromas – kaip senuose serialuose… Kaip ten jie vadinosi?

Apie glamour’inio pasaulio rutiną

Modeliai privalo dalyvauti visur, kur tik įmanoma. Svarbiausias metų renginys – September Fashion Show. Jis turi didžiulį potencialą: jeigu agentai tave pastebės – kabliukas užmautas, ir tu lendi į paviršių. Artimiausiu metu gali tikėtis bent jau kelių kastingų ir fotosesijų.

O prie kastingų lauke kartais stovi promoteriai. Kreipiasi į tave „Hey girl“ ir kviečia eiti kartu į klubą. Už kiekvieną atsivestą merginą jie gauna atitinkamą atlygį, ir čia jų pasirodymas baigtas. Kai esi šviežia atvykėlė ir jautiesi vieniša, gali ir susigundyti. Bet ilgainiui išmoksti vieną labai gerą frazę: „If you wanna talk to me, talk to my agent!“.

Kaskart valgydama įsivaizduoji, na, tiesiog MATAI kalorijas, keliaujančias tavo kūnu, ir svarstai: „Tikiuosi, tiek ryžių tai man galima…“, nes jau artėji prie savo centimetrų limito.

Fotogeniškumas, arba modelio gyvenimo ašis, – įgimtas dalykas: kamera arba tave myli, arba ne. Tu turi labai aštriai jausti, kaip atrodai iš šalies, ir mokėti per sekundę persikūnyti iš berniuko chuligano į impozantišką moterį. Jei lėtai mokysies ir stabdysi procesą – niekas nelauks, nes durys jau lūžta nuo naujai besibraunančių ir unikalumo nestokojančių tobulo kūno kandidačių. Todėl veik operatyviai ir žvitriai.

Kokias vertybes pasilikti, o kokias – mesti

Ruošiantis fotosesijai visa komanda projektuoja savo darbą į tave: vizažistė skuba ir keikiasi, kirpėja irgi nespėja, o tu turi išlikti rami, nes nuotraukose atsispindės visos tavo nuotaikos ir abejonės.

Svarbiausias ryšys – su fotografu. Kartais jis bus pernelyg kalbus ir iniciatyvus, tad gali tekti pasiginčyti ar tiesiog nenusileisti. Pasitaiko ir tylenių, nė per plauką neišduodančių, ar jie patenkinti tavo darbu. Aišku, visų interesas vienas – geros nuotraukos. Būna, kad prieš fotosesiją pasižiūri fotografo turimą bagažą ir atsisakai su juo dirbti, nes jauti, kad nieko gero iš to nebus, o prastos nuotraukos tikrai nepagelbės ateity.

Dar retsykiais išgirsti klausimą „O nuoga ar ne prieš nusifotografuoti?“. Juokingas klausimas. Viena, kai tu esi pasaulinio lygio įžymybė ir pozuoji nuoga žurnalui „Vogue“, ir visai kas kita, kai tavęs niekas nežino, ir štai tu, įsitaisiusi ant jaukios postmodernistinio stiliaus sofkutės Niujorko palėpėje, leidiesi fotografuojama nuogais papais – na, bent jau todėl, kad tarifas nevertas aukos. Ir apskritai papų pasaulyje netrūksta.

Dažnai sakau, kad modeliai, ir drauge visa mados galaktika, – tai atskira žmonių pasaulio dalis. Grožis čia suprantamas kitaip, vertybės aukštyn kojom…

Bet čia tiek gali išmokti. Beveik niekur neturi savo erdvės, ir pradedi džiaugtis retomis vienatvės akimirkomis. Iš agentų gauni $150 savaitei, ir prisipratini juos išleisti protingai. Žmonės tave vertina, visur mėgina manipuliuoti. Pamažu nebekreipi į tai dėmesio, nes pati žinai, ką darai. Dažnai tenka laukti, susidurti su atstūmimu. Prieš svarbų klientą užsiparini ir mėtaisi į šonus.

Visa tai moko kukliai ir – išdidžiai – priimti tai, ką siūlo gyvenimas. Svarbiausia – nebijoti kasdieninių išbandymų. Ir gerti plaktą špinatą su citrina (išsišiepus).

 

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292