Vilniaus naktinio gyvenimo atstovai ir dalyviai tikrai prisimena tamsiąsias klubo „Opalocka“ patalpas ir ten vykusius šokius iki paryčių kitos dienos pietų. Šis vardas iš sostinės vakarėlių atmosferos išnyko dar visai neseniai, tačiau prieš tris savaites trakų gatvės pradžioje esančias sunkias metalines duris pravėrę klubinėtojai atrado visai kitą patalpų veidą – „Cult’ą“ .

Dar vis tamsios patalpos, bet daug malonesnė (ir tvarkingesnė!) aplinka, nesibaigianti laukiančiųjų eilė prie face control’o, tarp techno ir house laviruojanti muzikinė paletė, kokybiškas „Funktion 1“ garsas, fainos vizulkės tokie įspūdžiai po klubo atidarymo pasiliko galvoje. Įspūdžiai įspūdžiais, bet ir paltas „Cult’o“ drabužinėje iki šiol užsilikęs. Akivaizdžiai geras vakarėlis buvo!

Tiesa, bene iškart po atidarymo savaitgalio apie „Cult’ą“ ėmė kalbėti daugelis ir garsiai. Naujojo klubo „religijos“ Karolis Budreikaišpažinti nespėję ar su šia vieta nieko bendro neturintys sekėjai internetuose sukėlė didelį sujudimą, į kurį įsitraukė ne vienas Lietuvos naktinio gyvenimo atstovas. Sujudimo ir diskusijos objektas „Cult“ vakarėlio pavadinimas „Ritual abuse“ . Galbūt girdėjote? Apie šį širšių lizdą inicijavusį žodžių junginį, klubo atsiradimą, praeities patosą atvirai kalba vienas iš „Cult’o“ atstovų – Karolis Budreika. Spėju, dauguma sekėte diskusiją šiame evente, ir Karolį pažįstate ar bent iš matymo žinote, tad šokime tiesiai į pokalbį.

Ar iš „Opalockos“ į „Cult“ atkeliavote tik dviese – tu ir Saulius Jurgelevičius?

Galima sakyti, visa „Opalockos“ chebra pasirašė kurti naują vietą drauge su manimi ir Sauliumi. O klube yra didelė komanda „behind the scenes“, kurią sudarančius žmones ne visada pamatysi: kas daro garsą, apšvietimą, kas vizulkes…  Tiesa, naujus veidus turbūt sutiksite tik bare.

Pasitraukei iš „Opalockos“ anksčiau nei ši vieta užsidarė. Pamenu, iš karto ėmei vystyti mintį apie naują barą ar klubą, tiesa?

Taip, šioje vietoje buvo padarytas puikus įdirbis, surinkta šauni komanda ir matėme, jog einame į gerąją pusę, sulaukiame pripažinimo. Todėl, jei kažkas kitas tau trukdo kurti dalykus, bet ne tu pats sau, būtų kvaila viską mesti, ar ne? Galiausiai taip ir pasisuko aplinkybės, kad gavome galimybę daryti tai, ką mėgstame, tai, kas mums pavyksta.

Naujas vardas, nauja koncepcija, bet tos pačios patalpos. Kaip įvertinote riziką – juk ši vieta gali vilkti, ir netgi sakyčiau dar vis tempia paskui save jums nereikalingą praeities toną ir atspalvį?

Jei pažvelgtumėte į tai, kokią istoriją neša šių patalpų sienos – nustebtumėte. „Cult‘o“, ex „Opalockos“ siena yra gynybinė Vilniaus siena. Šis reikalas skaičiuojamas šimtmečiais! Beje, sovietų laikais čia buvo nelegalus žydų kazino. Galiausiai viskas buvo užpilta smėliu ir, akivaizdu, po kurio laiko atkasta. O nuo „Fashion‘o“ laikų ėmė klestėti klubinė veikla. Taigi, jei pasižiūrėsime į praeitį – ši vieta turi labai margą ir įdomią istoriją.

O „Opalocka“ buvo mūsų vaikas, kuris dar nebuvo savarankiškai atsistojęs ant kojų  ir pradėjęs eiti. Mes žinome, kas trukdė šiam procesui įvykti, todėl darome viską, kad įgyvendintumėm viską iki galo, ištaisytumėm senas klaidas ir pasiektumėm šį tikslą.

Klubas "Cult"

Tai kokiomis aplinkybėmis (at)gimė klubas ir kaip atsirado vardas „Cult“?

Iš tiesų, kurį laiką šių patalpų likimas buvo gan neaiškus: ar grįšime čia kažką daryti, ar ne, jei taip – tai su kuo? Kai paaiškėjo, kas yra naujieji patalpų savininkai, kokia šiame bendradarbiavime yra mūsų rolė, kurie žmonės drauge nori žengti koja kojon, ėmėme šią vietą tvarkyti.

Tiesa, atėjus laikui viešintis, supratome, kad dar vis nenusprendėme, kaip šis naujas vaikas vadinsis. Tuomet turėjome dvi savaitės svarstymų ir, regis, Sauliaus galvoje užgimė žodis „Cult“. Trumpas, aiškus, gerai skambantis pavadinimas, kurio reikšmė – maža religinė, ir nebūtinai religinė bendruomenė, einanti vieno tikslo link. Tai atspindi kultūrą, kurią mes propaguojame: visi judame viena – geros elektroninės muzikos, kokybiško jos skambesio ir nepamirštamų šokių organizavimo – kryptimi.

Žodžio „cult“ konotacijos yra ganėtinai įvairiapusiškos. Pasirinktos komunikacijos linijos, kaip jau pastebėjome ir aptarsime netrukus, taip pat yra gana jautrios  ir aštrios. Taigi, tokio pobūdžio koncepciją vystyti – gana slidus reikalas… Nors lankytojui/sekėjui ir paliekate vietos interpretacijai, nemanai, kad dviprasmiškoje situacijoje reikėtų rinktis saugesnį sprendimą?

 Mano nuomone, sausos ir visos įmanomos informacijos atidavimas vartotojui – vienas blogiausių case‘ų. Juk taip neįmanoma išlaikyti jo dėmesio. Be to, norime, kad žmogus tiesiog galvotų. Dėl šios priežasties savo komunikacijoje drąsiai paliekame klaustukus, kuriuos išsispręsti gali pas lankytojas. Ir apie šį pasirinkimą kol kas gauname daugiau gerų atsiliepimų nei blogų!

Klubas "Cult"

Na, matyt, išskyrus vakarėlio pavadinimą „Ritual abuse“..?

Joo, nesusipratimas…

Ar tikrai nesusipratimas? Galbūt šis šaršalas labiau atspindėjo ne tiek diskusijos iniciatorių supratimą ar nuostatas, bet labiau – tam tikrų žmonių norą pademonstruoti savo pozicijas Lietuvos klubinėje bendruomenėje? Arba reikiamybę sekti lyderio, prie kurio tam tikra prasme esi prisirišęs, nuomonę?

Jeigu visiškai iš šono pasižiūrėčiau į šią situaciją – ji atrodo vaikiška. Ir kaip Karolis Budreika, o ne klubo, sukūrusio vakarėlį tokiu pavadinimu, atstovas, vis viena palaikyčiau tą barikadų pusę, kuri sako, jog nereikia ieškoti kirminų sėdimojoje, kai jų ten nėra.

Jei jau kalbame apie naktinį gyvenimą ir naktinio klubo vakarėlio pavadinimą, atrodo, jog susireikšminę, socialines temas vystantys kovotojai kiša trigrašį ne ten, kur iš tiesų reikėtų. O šiuos kovotojus palaikančių, kitus naktinio gyvenimo vardus oficialiai ar nerašytai atstovaujančių komentatorių pusė parodė, jog nežino, kaip dar galima konkuruoti.

Bet kuriuo atveju, pasirinkdami pavadinimą „Ritual abuse“, neturėjome mintyse nieko šlykštaus ir nederamo. Galbūt kai kurių komunikacijos sekėjų mintys yra tamsios… Po šios garsiai nuskambėjusios diskusijos, dėl žodžių junginio reikšmės kreipėmės į anglakalbius, bet nei vienas nesutapatino jos su akcentuotu Google vertimu. Tai buvo gera dingstis prisikabinti ir tiek. Aš vis viena padarysiu vakarėlį pavadinimu „Ritual abuse“! (red.past.: juokiasi).

Klubas "Cult"

Kaip pats reaguoji į Lietuvos elektroninės muzikos scenos atstovų  pasiskirstymą į bendruomenes ir atskirus bokštus? Ar dažnai pastebi konkurencinius žaidimus, kuriuos inicijuoja tam tikri Lietuvos naktinio gyvenimo atstovai ar lyderiai?

Turbūt kiekvienas, sekantis šio pasaulio gyvenimą ir jame dalyvaujantis, pastebi tokius dalykus. Iš tikrųjų, ištikimų naktinio gyvenimo ir kokybiškos muzikos sekėjų bendruomenė nėra labai nedidelė.  Ir anksčiau ji turėjo tik vienus namus – kitos vietos niekaip „neprilipo“. Šie namai skaičiuoja jau n-tuosius metus, todėl natūralu, kad namų atstovų nuomonė yra priimama kaip teisinga ir tinkama. Tačiau, kai namai nebeduoda tiek, kiek reikia bendruomenei, ši ima dairytis aplinkui ir tai yra natūralus procesas.

Mes nenorime su kažkuo kovoti, draskytis konkuruodami – mes einame savo keliu, turime savo nuomonę, pozicijas. Tai arba patinka tau – arba ne. Arba prisijungi prie mūsų – arba neprisijungi. Stoji mums skersai kelio – mes tave tiesiog perlipame.

Bet juk po „Ritual abuse“ diskusijos kai kurie DJ‘ai sakė nebesilankysiantys šiame klube, ir kai kurie Klubas "Cult"jų – atsisakė groti artėjančiame vakarėlyje…

Tai nėra pirmas kartas, kai dėl kažkokių priežasčių pasikeičia atlikėjo nuomonė. Štai kartą viename „Opalockos“ vakarėlyje atlikėjas pasirodyti atsisakė, nes kažkokio afterio metu išgirdo, kad ši vieta yra šūdas. Matyt, reakcija į aplinkybes ir nuogirdas yra pačio asmens ir jo vertybių bei atsakomybės reikalas. Nežinau, kiek čia įtakos turi autoritetai ir lyderiai. Mes tokiose situacijose tiesiog surandame išeitį, kad vakarėlis vyktų. O, jei nesame ar nesijaučiame dėl tokio didžėjaus nuomonės posūkio kalti, nebeskiriame tam daugiau dėmesio. Tiesa, po tokių nutikimų, tam tikrų žmonių kviesti į klubą nebesinori.

Grįžkime prie malonesnės temos. Tai ko gi galima tikėtis iš „Cult“ ateityje?

Šiuos tris mėnesius su renginiais dirbame patys. Stengiamės, kad jų programos būtų kuo įdomesnės, todėl kiekvieną penktadienį atsivežame užsienio atlikėjus. Po Naujųjų metų įsileisime ir kitų žmonių kuruojamas renginių serijas, tad muzikinės pasiūlos spektras dar labiau plėsis.

Mūsų koncepte nebelieka berlynietiško daužymo, didelio žemų dažnių kiekio. Čia rasite melodingesnę, bet kuriuo atveju priversiančią šokti muziką, kuri neatsibosta greta scenos praleidus šešias valandas. Tiesiog ateikite pasižiūrėti – galbūt patiks?

—-

Miesto džiunglės kviečia pa’like’inti „Cult’ą“ ir apsilankyti Walk: Baikal | Few Nolder

* Dvigubą pakvietimą į šį renginį, vyksiantį jau šią naktį, GALITE LAIMĖTI mūsų feisbuko paskyroje!

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292