Akvilė Venckutė

Kiekvienam, norinčiam atrodyti rimtai, būtinas solidžią išvaizdą teikiantis kostiumas. „Kas gali būti nuobodžiau už ofisinį kostiumėlį?“, – paklausite. Nuobodesnio varianto gal ir nėra. Bet, jei sutiksite, taip pat nėra ir geriau profesionalumą įvaizdyje atskleidžiančios priemonės. Darbo aplinkoje kartais jau geriau pilka masė nei pajuokų objektas, ypač kai nori būti vertinamas profesionaliai.

Štai – praėjusieji Seimo rinkimai. Kandidatai, deja, savo išmonę demonstravo ne tik skrajutėm, plakatais, Facebook postais, bet ir drabužiais. Juk jie yra ne mažiau svarbesnė komunikacijos forma. Peržvelgus nuotraukas, nesunku pastebėti, kad vyrai turi bent vieną kostiumą, kad ir ne visada išlygintą, kad ir saga per pilvą neužsisega, na, bet kaklaraištis, marškiniai, švarkas, kelnės – check, check, check…

Tačiau pažvelgus į moterų pusę, panašu, kad dauguma pasiklydo per didelėje pasiūloje. Vienos įsispraudžia į per mažą sarafaną, kad net ir į nuotraukas žiūrint girdi, kaip braška siūlės. Kitos apsikarsto prie derinio niekaip netinkančiais šalikais, dar kitos nepabijo ir raštų margumyno bei labai nesuderinamų spalvų. O kur dar paprasčiausias būdas sugriauti savo įvaizdį dėvint pigų ar prastai gulintį švarką… Gal ir atrodo, kad apranga yra mažiausiai rūpintis dalykas šalies valdyme, tačiau labai naivu manyti, kad išvaizda politikoje – nesvarbi. Visgi gyvename vizualioje visuomenėje, kur paveikslėliai dažnai turi didesnę įtaką už tekstą.

Oficialaus stiliaus taisyklės gana paprastos – švarkas, delikati suknelė ar sijonas (žinoma, klasikinio tipo kelnės irgi tinka). Svarbiausia, kad nesimatytų daug nuogo kūno ar apatinių bei jų kontūrų (!), drabužiai būtų švarūs, neturėtų įžeidžių grafinių paveiksliukų, užrašų bei apskurimo detalių.

Norisi pareikšti, kad su kostiumėliais visi atrodo lyg iš Status Quo dainos „In the army now“? Kur saviraiškos laisvė? Unikalus stilius? Oi, visa tai nėra bėda: tie, kas turi tą savo išskirtinį stilių – lengvai savo išmanumą inkrustuoja ir į oficialią aprangą. Ypatingos asmenybės moka subtiliai panaudoti ryškias spalvas, skirtingus raštus ar faktūras. Kitoms rekomenduojame nepamiršti, kad kartais pasinaudoti stilistų paslaugomis – nieko gėdingo.

Keliamės už Atlanto – ten, kur gyvenimas kurį laiką sukosi aplink Prezidento rinkimus (na, ar dar vis sukasi aplink jų rezultatus). Pirmuosiuose debatuose Hilary Clinton prieš Donald Trump laimėjo vien savo kostiumėlio pasirinkimu – raudona spalva ne tik gerai išryškėja mėlyname fone (D. Trump su juodu kostiumu bei mėlynu kaklaraiščiu tokios pat spalvos fone paskendo), bet ir simbolizuoja jėgą bei pranašumą. Tai, žinoma, buvo teigiamai įvertinta ir „Twitter“ komentatorių. Susizgribo ir D. Trump – kituose dvejuose debatuose ryšėjo raudoną kaklaraištį, bet H. Clinton žinutė jau buvo pasiųsta. Kandidatų į prezidentus debatuose simbolizmo būta ir daugiau – H. Clinton dėvėjo raudoną, mėlyną, o paskutiniuose debatuose baltą kostiumėlį – taip JAV vėliavos spalvomis parodydama patriotizmą bei paskutiniuoju pasirinkimu išreikšdama moterų siekį būti lygiomis politikos sferoje. Būtent baltus kostiumėlius dėvėjo moterys siekdamos balsavimo teisės. Nors negalima nepaminėti, kad ir D. Trump yra giriamas, kad drabužiais sukuria politiko, o ne Wall Street finansininko įvaizdį.

Nors kandidatai ir turėtų būti vertinami ar kritikuojami dėl jų pranešimų turinio, būtų kvaila ignoruoti kruopščiai formuojamus (na, bent ten, Vakaruose) įvaizdžio signalus. Viskas nėra vien apie tai, ką kalbate, visų pirma, svarbiausia, kaip save pristatote. Tinkamai parinkti drabužiai gali būti neįkainojami, kaip pasakė kostiumo dizainerė Edith Head: „Gali gauti viską, jeigu tinkamai apsirengsi“.

Lietuvos politikų apranga pro akis nepraslydo ir aštrių žodžių nestokojančiai stilistei, „Stiliusos“ valdovei Agnei Jagelavičiūtei. Specialiai Lietuvos politikams ji sudarė atmintinę, kurią rasti galite spustelėję ČIA. Maldaujame, skaitykite ir naudokitės!

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292