Įspūdingas pasiruošimas: 3 podiumo spalvos, 3 formos, 3 tūriai ir 2 ekranai, kuriuose papildomai galėjome stebėti tiek visiems gerai žinomų Lietuvos dizainerių pristatymus, tiek jaunų kūrėjų provokuojančius debiutus. Net 24 dizaineriai iš Lietuvos ir Lenkijos šalių, pristačiusių įvairias mados vizijas, dalyvavo 19-oje „Mados Infekcijos“ šventėje.

Tiesa, pirmajai „Mados infekcijos“ dienai pasibaigus, vis galvojau, jog pristatymams trūko drąsos ir laisvės. Taip, drabužiais nustebinti publiką yra be galo sunku, tačiau įspūdį paturbinti galima ir pačio pristatymo išskirtinumu, ar ne? Pavyzdžiui… Man šiurpulius sukėlė garso takelis, skambėjęs dizainerio Egidijaus Sidaro atminimui dedikuotos kolekcijos demonstravimo metu (pagal E. Sidaro eskizus kurtos kolekcijos pagrindinis dizaineris – Tomas Baranauskas). Esu tikra, skirtinguose šou žiūrovai užfiksavo tikrai ne vieną emociją sukėlusį akcentą.

Taigi, visą šeštadienio popietę negalėjau susitaikyti su mintimi, jog į didžiojo pasaulio problemas iš esmės greičiausiai reaguoja mada (neskaitant žiniasklaidos), bet lietuvių dizaineriai į tai reaguoja per daug santūriai. Kodėl nėra to „vau!“ ir „buvo stipru“?

Antrajai Mados Infekcijos” dienai įsibėgėjus sutikau rusų stilistą – Antoną. Pirmą kartą atvykti į Vilnių jauną vyrą paskatino dvi priežastys: tai Sandra Straukaitė, dizainerė ir renginio kūrybos direktorė, o antroji priežastis… Na, ji, sukėlusi didžiulę šypseną stilisto veide, taip ir liko paslaptimi.


Kadangi mano mintyse vis dar kirbėjo klausimas, galbūt dizaineriai riboja save dėl drąsos stygiaus, ar dėl kokių nors baimių, nusprendžiau nuomonės paklausti sutikto stilisto. Antonas tik išpūtė savo padažytas akis: „Kam būti tapytoju, jei bijai savo kūrybos? Tu ką, manai, Malevičius, tapydamas savo kvadratą, kažko bijojo? (Dabar turėtų būti keli rusiški keiksmažodžiai) Mano nuomone, baimė reikšti savo mintis kūryboje dėl politinių, socialinių ar pasaulinių problemų yra absurdas. Ši kultivuojama baimė net neegzistuoja. Juk galima bijoti lietaus, vėjo, saulės ir neiti iš namų, bet kokia viso to prasmė?“

Tai ką, dizaineris neturi reaguoti į aplinką? Vėl klausiau aš, tikėdamasi išgirsti savo tiesą.

„Dizaineris išvis niekam nieko neprivalo, todėl jis ir yra kūrėjas. Jis nebūtinai turi semtis įkvėpimo iš aktualijų socialinėje aplinkoje ar iš egzistuojančių problemų. Kūrinys gali būti ir potyrių vaisius. Svarbiausia, kad kūrėjas turėtų savo koncepciją, viziją ir žinotų, kodėl ir kam jis tai daro. Kūryba juk ir yra pasirinkimo laisvė, ar tu kreipi dėmesį į opias pasaulio problemas, ar tiesiog išreiški tai, kas dedasi tavo galvoje.“ – kiek ramiau paaiškino pašnekovas.

Ir iš tikrųjų, jie juk kūrėjai, tegul kuria ką tik nori!

Tačiau, mano įžvalgomis, kasmet antroji renginio diena būna tikrai stipresnė tiek savo pristatymais, tiek drabužių kolekcijomis! Buvau sužavėta net ir tais drabužiais, kurių niekuomet nevilkėčiau. Štai ką reiškia stiprios idėjos, pastangos, sukurta tinkama nuotaika ir netgi tinkamai parinkta muzika!

O čia – prisiminimai iš „Mados Infekcijos“ podiumo, užfiksuoti fotografės Viktorijos Zankovič:

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292