„Tarp dviejų aušrų“ komandą žino tikriausiai kiekvienas Kauno reiveris ir tikrai ne vienas vilnietis. O, kadangi šokių aikštelėje Kauno ir Vilniaus elektroninės muzikos mylėtojai tapo tarsi viena chebra ar netgi šeima (kaip pavadinsi taip nepagadinsi), „Tarp dviejų aušrų“ organizatoriai nusprendė pasidalinti savo intymiais ir laimės kupinais vakarėliais su sostinės auditorija. Showcase‘u sudrebinti Vilnių ir pavasarį su muzika oficialiai pasitikti žadama jau rytoj.

Nesuklyskite – šiam kolektyvui nevalia taikyti laikinosios Lietuvos sostinės stereotipų. Chebra, gyvenanti Kaune, organizuoja jaukius vakarėlius, kuriuose tvyro nuostabus vibe’as. Turbūt nuskambėjo kiek per „minkštai“. Pasitaisau: vakarėliuose jie groja ir patys trypia, be abejo, iki ryto, niekada neatsisako užsukti į afterį ar jį suplanuoti.

Taigi, visa laimė, iki Vilniuje vyksiančio „Tarp dviejų aušrų“, man pavyko pagauti vieną pirmųjų vakarėlių serijos organizatorių LSAR ir šiek tiek jį patardyti.

LSAR

„Tarp dviejų aušrų“ – itin lietuviškas pavadinimas (turbūt iš mokyklos laikų pamenat V. M. Putino eilėraščių rinkinį?). Tai – kažkas naujo ir nepatirto, kažkas seno ir puikiai pažįstamo. Ši simbolika tiesa nuorodą į tarp Detroit‘o ir Čikagos sound‘o esančią muzikinę terpę.

Kadangi jau pradėjau kalbėti apie pavadinimų šifravimą, išsiaiškinau, kas slepiasi ir po LSAR pseudonimu: „Daugelis galvoja, kad šis nickname‘as kilęs kažkokiu būdu iš mano vardo, tačiau tai nėra tiesa“. „Tarp dviejų aušrų“ istorijos pradžioje, komandą sudarė miško žvėrys! Vieno iš organizatorių ZPM trumpinio šifras –„zuikio puikio mokyklėlė“, o pačio LSAR – „lapė snapė arba restoranas“. Su kūrybiškumu ir humoro jausmu šie bičai tikrai nesusipykę!

LSAR

LSAR, KASHĀR, ZPM, Mountak, HB – Kauno jaukių vietų dancefloor‘ų karaliai, užkariavę savo publikos širdis. Jų koziris – sugebėjimas neapriboti savęs vienu muzikos stiliumi. Nors vienas iš DJ‘ų šiuo metu gyvena  Didžiojoje Britanijoje ir yra retas svečias Lietuvoje, komanda vis viena rengia vakarėlius vieną po kito: „Mums svarbiausia ne iš šios veiklos uždirbti, o atvežti įdomų, negirdėtą atlikėją.“ Žodžiu, vyrai atlieka švietėjišką darbą.

LSAR sako, kad jaučiasi senas: „Prieš dešimt metų pradėjęs lankytis vakarėliuose kitaip jaustis negali“. Jau dabar matau, kaip dauguma šitai perskaičiusių reiverių žviegia iki nukritimo. Žmogus – festivalis! Taip Š. Šimaitį vadina draugai ir pažįstami. Kodėl? Paprasčiausiai nė vienas nesupranta, kokiu būdu per savaitgalį DJ‘us sugeba aplankyti tiek skirtingų vietų, jose atgroti po keletą valandų, spėja iš širdies pavakarėlinti, atlikti kompanijos sielos vaidmenį ir net afteriuose sudalyvauti.

LSAR

Per dešimt metų Šarūnas Šimaitis LSAR bandė groti ne vienu stiliumi: nuo drum‘n‘bass iki repo. LSAR yra dalyvavęs netgi viename reperių MC battle‘e! Tačiau, išgirdęs elektroninius sąskambius, pamilo šį muzikos žanrą negrįžtamai. Žinoma, kaip ir kiekvienam klausančiam elektroninės muzikos, giliuose rūsiuose skambančio tamsaus techno metas, tačiau dabar Šarūnas dažnai klausosi „The Knife“, „Fever Ray“, „Trentemöller“ ir netgi „The Kelly Family“ gabalų.

„Kiekvienas, kasdien perklausantis labai daug ir skirtingos muzikos, sunkiai galėtų įvardinti mėgstamiausią gabalą ar DJ‘ų. Geru gabalu laikai tą, kai jį išgirdęs pirmą kartą, manai, kad kūrinys – VAU! Deja, vėliau nebelieka tos pirmosios emocijos, atradimo jausmo“, –  sako LSAR.

Šiuo metu Š. Šimaitį labiausiai „kabina“ raw house – vokiškas ir Amsterdamo sound‘as. Ilgai mąstęs, išskyrė ir vieną mėgstamą DJ‘ų, vakarėliuose dažniausiai grojantį paryčiais – Ricardo Villalobos,  LSAR draugų rate vadinamą „ketamin house“ atlikėju.

Šarūno Šimaičio LSAR įrašytų mixų rasi soundcloud‘e vos porą, nes atlikėjas, pasirodo, nemėgsta jų įrašinėti: „Tai ­– kančia. Labai sudėtingas dalykas. Gabalą įrašai, keiti, galvoji, kad kitas labiau tiktų…“ Akivaizdu, jog šitas bičas – perfekcionistas, todėl nori, kad kiekvienas gabalas skambėtų taip, it pasakotų vieną istoriją nuo pradžių iki galo.

„Kas mūsų dar nežino, turėtų ateiti ir tiesiog paklausyti. Tik tada pajunti emociją, – sako Šarūnas. Neigiamų atsiliepimų apie mus nesu girdėjęs, tad labai tuo džiaugiuosi ir, žinoma, tikiuosi, kad taip bus dar ilgai“.

https://www.facebook.com/pages/Tarp-Dviejų-Aušrų/

 

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292