Dažnai vapaliojame apie žmonių skirtumus: kaip sudėtinga su su kito „skonio“ asmenybe, pomėgiais, gyvenimo būdu susitaikyti, o jei dar reikia prie prisitaikyti… Užsukę į svečius pas draugą skubame perjungti savo mėgstamą muziką, žvilgtelėję į svetimą playlist’ą pasijuokti – kokių čia neva nesąmonių klausosi. Nesakykit tik, kad šiais laikais tai pasitaiko retai!

Taip save mylime (o gal savimi nepasitikime?), kad vis dažniau iš kitų reikalaujame tapti mumis ir vis dažniau pamirštame į šias „svetimybes“ iš šono pasižiūrėti bei jomis nuoširdžiai pasigrožėti.

Dėl šių priežasčių retas praeivis gatvėse sutinka savo klausoma muzika su „Miesto džiunglių“ skaitytojais pasidalinti. Žinoma: nepažįstamojo muzika ausinuke = akimirkos nuotaika, pamintijimai. Tad puikiai suprantu – tai išties intymu. Tačiau aš ir toliau tempsiu gatvėje už rankos, prašysiu savo klausoma muzika pasidalinti, bent šiek tiek savo širdį atverti.

Šiuos skirtingus ir labai fainus praeivius „nutraukė“ mūsų mylimas fotografas Donatas.


Čia – viena tų, drąsesnių – Laura. Be ausinuko ji niekur! Pastaruoju metu mergina daug klausosi roko muzikos, tad natūralu, jog „White Stripes“ taip pat glūdi jos favoritų sąraše. Bet, kaip pati sako, Laura niekada nebuvo prisirišusi prie vieno muzikos stiliaus ar žanro.
Šį kartą jos grojaraštyje sukasi Jack White. Iš ausies traukiame ausinę – rimtai! Žvilgt į ekraną – randame Jack’o „I’m Shakin’“. Tai ir pasiklausykit!


Labas, Ryti, tu mus nustebinai! Gal mes su fotografu labai jau tokie hipsteriai, bet, atrodo, kad tikrų roko mylėtojų sostinėje vis mažiau, na, arba prastą akį turime ir ne tose vietose lankomės. Anyway, Rytis klausosi roko, metalo ir sako, kad pastaruoju metu jam artimas jazz fusion’as ar visa tai, kas modernu, progresyvu.

Ta proga, kad pašnekovas pasirodė labai malonus, iškvotėme: meilę tokiai muzikai kažkada vaikinui įskiepijo gitaros mokytojas. Na, geri mokytojai visuomet tampa nuomonės lyderiais! O paklausus, ką muzika reiškia Ryčio gyvenime, vaikino atsakymas nebuvo panašus nei į vieną tądien girdėtą: „Čia toks klausimas… Į jį labai sunku atsakyti. Dažnai apie tai netgi nesusimąstai – ji tiesiog yra šalia. Tarsi tavo partneris“.

Taigi, o apačioje tai, ką radome praeivio ausinuke.


Jei telefono batarkė ima išsikrauti ir žmogus jungiasi ausines prie kito device’o, akivaizdu, kad muzika jam kiekvienam žingsny būtina. Tai va, Agnė prisipažino, kad muzika jai reiškia viską.

Mėgsta ši žavinga gatvėj sutikta dama ir indie rock’ą, ir chill’ą. Klubuose jai patinka girdėti house’ą ar kitą elektroniką. O ausinuko grojaraščio pasirinkimas įprastai priklauso nuo emocijos, vietos ir panašiai… Bet draugas neseniai atsiuntė „Khalid – Location“ ir Agnė negali šios dainos nustoti klausytis visai. Todėl, matyt, device’as ne vienas rankinėj – ką tomis mobiliųjų batarkėmis pasitikėsi…


Man baisiai gėda, bet nepamenu merginos vardo, o ir įrašo apie jos grojaraščius ir numylėtus atlikėjus neturiu… Tačiau prisimenu viena – ši mergina kalbėjo apie meilę džiazui ir tą akimirką, stovint greta šviesoforo, man net akyse pasidarė šviesu. Už Edward Kennedy „Duke“ Ellington tavo ausinuke, miela pašnekove, didžiausius linkėjimus tau siunčiu!


Irena savo šypsena ir pozityvu turbūt galėtų užkrėsti visą miestą! O labiausiai ji mėgsta drum&bass, dubstep ir electro, bet eidama mieste dažniausiai klausosi popso. Sakytumėm, kardinaliai skirtingi pasirinkimai, bet garsiai nespėjus šios minties ištarti, Irena ima ir sudėlioja taškus ant i: „Kai eini, atrodo, kad muzika tiesiog geriau palaiko tavo ritmą! Bet ji, žinoma, pirmiausiai atspindi mano nuotaiką. Jeigu nuotaika puiki – įsijungiu popsą, jeigu nelabai – melancholišką muziką arba dubstep’ą, norėdama susikaupti – drum&bass’ą“,- besišypsodama ištarė ji ir nutipeno ritmingu žingsniu 🙂

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292