„Dar viena kavinė Vilniaus senamiestyje? Rimtai?“, – galvojau praverdama „Expressive“, įkurtos Jono Basanavičiaus gatvėje, duris. Tačiau jau už kelių minučių supratau, kad tokios kavinės Vilnius dar neturi. Ir vargu, ar šiuose dvidešimt penkiuose kvadratuose kada nors tilps visos idėjos, verdančios kavinės bendraįkūrėjo, italo Fabrizio Cricchi galvoje.

Gruodžio 12-osios, ketvirtadienio vakarą oficialiai atvėręs „Expressive“ Fabrizio Cricchi,"Expressive" bendrasavininkasduris, kavinės bendrasavininkas pirmiausia
pasiryžęs sveikai pamaitinti ir paplepėti su visais, dirbančiais aplink. O tada… Siekia praskaidrinti lankytojų dieną meno darbais, gyva muzika, galbūt net čia pat daroma tatuiruote – velniai žino, kas dar gali būti suorganizuota šioje kavinėje.

Spalvinga kavinė – nuobodžiaujantiems biurų darbuotojams

Galvoje sukosi klausimas, kodėl Fabrizio, dirbęs skrydžių bendrovėje, gyvenęs Japonijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje nusprendė „nutūpti“ šaltame ir megapolio neprimenančiame Vilniuje.

„Į Vilnių pirmą kartą atvykau aplankyti pusbrolio. Jis turėjo lietuvę merginą. Buvau pozityviai šokiruotas. Galvojau, kad tai bus… tiesiog posovietinės šalies sostinė. O čia atradau tiek gyvybės, barų, kavinių, žmonių, mėgstančių išeiti ir smagiai leisti laiką. Dideli universitetai, daug turistų. Vilnius – toks multikultūrinis miestas. Pats esu iš Romos, bet Vilnius savo kultūra mane sužavėjo. Netgi priminė Ispaniją, kurioje taip pat teko trumpai gyventi. Pajutau, kad egzistuoja toks kelerių metų plyšelis, per kurį dar galiu čia pradėti savo verslą. Tuomet pradėjau šį nuotykį. Nuotykį tikrąja to žodžio prasme“, – vis dar susižavėjęs kalbėjo F. Cricchi.

Italo galvoje iškart ėmė suktis mintys apie kavinę. Pradėjęs domėtis F. Cricchi išsiaiškino, jog sąlygos pradėti verslą (net ir kiek nestabilios ekonomikos bei mažų atlyginimų sąlygomis) yra geresnės nei daugelyje Vakarų Europos šalių. Verslo pradžią paskatino tai, jog ant patalpų langų, kurias italas buvo nufotografavęs ir pažymėjęs kaip jį dominančias, atsirado užrašas „Išnuomojama“.

"Expressive" coffee & gourmets

„Supratau, kad turiu pradėti, negaliu laukti. J. Basanavičiaus gatvė – intensyvi, čia zuja biurų darbuotojai, stovi ambasada. Ši gatvė – tarsi vartai iš arba į senamiestį. Be to, biurų darbuotojai dirba visą dieną, jiems pasidaro kiek nuobodu. Reikia juos kažkaip prablaškyti! Viską darau vedamas savo aistros“, – sakė pašnekovas.

Atviri nuo baro iki virtuvės

Neįprastą tamsų, klasikiniais baldais ir augaliniais sofučių raštais paryškintą kavinės interjerą sukūrė „Yes Design and Architecture“ architekčių trio. Italą sužavėjo jų kurtas „Trinity“, „Bardakas“ barų interjeras. Italas dizainerių idėjas tik nežymiai pakoregavo – kad vieta neatrodytų pernelyg puošni ar elegantiška, kad kiekvienas mestelėjęs žvilgsnį vidun, suprastų, kad piniginėje turimų eurų užteks čia užkąsti.

"Expressive" coffee & gourmets

„Tai nebus dar viena kavinė, pardavinėjanti dar vieną tokią pat porciją Cezario salotų, – entuziastingai žadėjo F.Cricchi. – Aš puikiai suprantu, kad su tokiais kavos monstrais kaip „Coffee-inn“, „Vero cafe“ nepasivaržysime. Jie turi savo klientą, o mes turėsime savą. Ruošiame sotų maistą, ne tik užkandžius, įdomias, nematytas salotas (nebūtinai itališkas), sumuštinius, karpačio. Nesame restoranas, tačiau ir ne tiesiog kavinė. Noriu suteikti žmonėms laimės – todėl siūlau jiems nematytą kavinės koncepciją“.

„Expressive“ savo klientams plačiai atveria visas duris – už "Expressive" coffee & gourmetsbaristos nugaros galima pažvelgti ir į virtuvę, kuri įprastai restoranuose ar kavinėse yra slepiama nepermatomų durų: „Noriu, kad virtuvė taip pat būtų tarsi kavinės tąsa. Mes esame atviri: nuo baro iki virtuvės. Norėčiau, kad prisėdęs ant gėlėtos sofos svečias pasijustų kaip savo svetainėje.“, – kalbėjo italas.

Fabrizio mėgsta meną, todėl jau spėjo užmegzti pažintį su Vilniaus dailės akademijos vadovybe. Pastarieji pripažino, kad dar niekas niekuomet į menininkų kalvę nesikreipė su tokiu prašymu. Spindinčiuose rėmuose, kuriais nukabinėtos pagrindinės kavinės sienos, nuolat keisis įvairūs minėtos akademijos studentų darbai – nuo fotografijų, iki piešinių, tapybos darbų. F. Cricchi planuoja, jog kiekvienas mėnuo turės skirtingą temą, kurią atitinkantys darbai trumpam papuoš kavinės interjerą.

„Pavyzdžiui, ankstyvą rytą žmonės čia užsuks apsimiegoję, galbūt net suirzę. Noriu jiems padovanoti ir kitokią pozityvią emociją, ne tik skonį. Galbūt kas nors užsuks vedamas smalsumo, kaip šiandien papuošta kavinė. Man tai – dar vienas būdas priartėti prie jūsų, lietuvių, jus suprasti. Noriu būti tarp vietinių, su jais bendrauti, išgirsti jų įvertinimus. Jei nesiklausysi – negalėsi padaryti žmonių laimingais“,– sako F. Cricchi.

Beje, kavinės savininkas svajoja, jog į mažutės kavinės kampą retsykiais pavyks sutalpinti ir gitaristą su dainininke – kad kava būtų pagardinta ir gyva muzika: „Turite ilgą ir tamsią žiemą. Reikia ją praskaidrinti vaizdais, emocijomis, potyriais“, – šypsojosi jis.

Taigi, nauji, 2017 metai žymi ir naujo, įdomaus verslo pradžią. Sausio 12-ąją, ketvirtadienį, duris oficialiai atvėrę „Expressive“ bendrasavininkai bei kavinės kolektyvas jau pasiruošę atskleisti visas savo idėjas lankytojams bei pasidalinti sukurtais, dar neatrastais skoniais bei geromis emocijomis.

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292