Nuo „naujako“ praėjo almost trys mėnesiai. Tai ką, teks spardyti sau užpakalius, nes prisižadėjome visai neprastų reikalų, tačiau nei mes kažką padarėm, nei ką. Pabūsime ir mes tais užsimotyvuoti padedančiais žinovais, iš kurių patys ir šiltai pažvengiame.

Šį reikalą skiriame tiek sau, tiek jums. Gi mes draugai, norisi padėti sau ir kitiems pasikrutinti.

Nors sakoma, kad tobulų žmonių nėra, daugelis įsivaizduoja, jog galės būti ta 0,001% išimtimi. Atrodytų, na ir kas? Lai stengiasi, lai siekia tobulumo, šlifuoja savo aštrius kampus. Tačiau žiūrint iš šalies atrodo, kad tobulumo siekimas dažnu atveju pavirsta į neriboto skaičiaus pažadų sau davimą, o tinklaraštininkams – būdu surinkti būrį patiklių follower’ių ir gauti pelningų clicks’ų savo gyvenimo būdo blog’uose.

Gyvenimo koučeriai, rašytojai wannabe ėmė ir tobulumo ieškotojuose įžvelgė plačią tikslinę auditoriją, kuri tikrai susidomės išminties kupinais patariamojo pobūdžio tekstais. Taip vienas po kito interneto platybėse susikūrė blog’ai, užtikrintai žinantys, kaip įvykdyti sau duotus pažadus, pasiekti vieną ar kitą tikslą, kurio tik ir trūksta, norint būti tobulu.

Juk jau daug kartų galėjai save pagauti situacijoje, kai sumąstęs patobulinti vieną ar kitą savo savybę, sėdi prie kompiuterio, googlini, kaip čia tapti tuo geresniu žmogumi ir, žiūrėk, valandą kitą naršai kažkokiame su dizainu šiek tiek susipykusiame wordpress’o blog’e, kurio savininkė Ramunė kaip tyčia žino 100 būdų, kokiais būdais įgyvendinti tavo tikslą. Argi ne puiku?

O galbūt reikėtų tikėti senų vilkų išmintimi, kuri sako, kad straipsnio ar knygos pavadinime pastebėjus minėtą skaičių, nuo jo reikia bėgti kuo toliau? Kodėl? Todėl, kad patariamųjų straipsnių autoriai iš tiesų už rankos nepaims ir į geresnį rytojų, kuris trykšte trykšta motyvacija bei neišsemiamais laiko ištekliais, skirtais savųjų pažadų tesėjimui, nenuves. Tiek tu, tiek aš gerai žinome, kad sau duotų pažadų įvykdymui reikalingas noras ir užsispyrimas. Visa kita – tik detalės, kurios vieniems tinka, o kitiems tik trukdo.

Taip, užsispyrimas kirba ne kiekviename. Jis neveikia degtuko principu ir neįsižiebia vos perbraukus per šiurkštų paviršių. Tačiau būkim atviri: ar nuo smagiosios Naujųjų metų nakties, kai keldamas laipsniuoto putojančio gėrimo taurę žadėjai sau galiausiai imti ir pakeisti pasaulį, žengei žingsnį pažado tesėjimo link? Į pabaigą juda jau trečias metų mėnuo, tad susumuokim rezultatus. Jei metų pradžioje žadėjai sau, kad pradėsi rašyti knygą, ar bent išsirinkai būsimą žanrą? Jei žadėjai sau, kad imsi ir pradėsi sportuoti, ar bent apsisprendei kokio tipo treniruotės (lauko, grupinės, namuose) tau tiktų labiausiai? Jei žadėjai pradėti sveikai maitintis, ar gali pasakyti pagrindinį banano ir bandelės skirtumą? Galiausiai, jei žadėjai sau, kad nuo Naujųjų metų daugiau laiko skirsi sau, ar pameni paskutinį laisvą vakarą su mėgstama knyga arba filmu?

Kur lenkiu? Tūkstančiai tinklaraščių gali pažerti nesuskaičiuojamą skaičių patarimų, kaip pasiekti užsibrėžtus tikslus. O bet tačiau, lemtingą pasitraukimą nuo tų patarimų skaitymo iki tikrų veiksmų atlikimo žengi pats. O jei ir nepavyksta iškart pakilti nuo sofos ir imtis pažadų įgyvendinimo, galbūt metas nustoti dėl to jaudintis ir suprasti, kad tam tiesiog neatėjo tinkamas laikas. Juk ir Gėtė savąjį šedevrą „Faustas” su pertraukomis rašė nei daug nei mažai – apie šešiolika metų! Galų gale, jei vis tik trūksta mažo paraginimo, dabar puikus metas nuveikti kažką daugiau, nei įprastai – juk ne veltui pavasaris vadinamas naująja pradžia.

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292