Mintys ir vaizdai – Viktorija Zankovič

Miškas, ramybė, vienybė ir visiškai kitokia realybė. Šiais žodžiais būtų galima apibūdinti praėjusią savaitę  Spenglos mišką užbūrusį, keturias dienas ir keturias naktis trukusį muzikos bei meno festivalį „Yaga Gathering“.  Šis renginys, kaip žinia, skirtingai nuo daugelio kitų, didelį dėmesį skiria estetikai, vizualizacijoms, savęs pažinimui, galbūt net sąmoningo skatinimui.

Festivalio organizatoriai ne kartą yra sakę, kad čia žmonės susirenka ne tik dėl muzikos, tačiau ir tam, kad bent trumpam ištrūktų iš realybės gniaužtų, išmoktų šio to naujo ir pasinertų į savo sielos neatrastas gelmes. Atvykus į reikiamą lokaciją savo akimis greitai įsitikini, kad tai nebuvo melas. Organizatorių pastangos – akivaizdžios: čia buvo siūlomos įvairiausios veiklos: nuo skirtingų jogos ir meditacijos užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, gongų terapijos iki įvairių paskaitų.

Jei kalbėsime apie lietuviškus orus, tuomet festivalio lankytojams nusišypsojo fortūna: praėjusį savaitgalį jie mėgavosi saulėtais orais, o pastarųjų dėka ir atsipalaiduoti buvo paprasčiau. Tiems žmonėms, kurie stebi festivalių konceptus Lietuvoje, yra seniai žinoma, kad „Yaga Gathering“ į kelių dienų šventę gamtoje žvelgia skirtingai nei daugumoje festivalių: čia pasirūpinta ne tik galimybe pašėlti, atsigauti ir vėl pašėlti. Šis festas išskirtinis tuo, kad čia žmogaus vidiniam pasauliui, ramybės puoselėjimui, asmenybės tobulėjimui, meilei ir harmonijai skiriama daug daugiau dėmesio. Taigi, visiškai nestebino pamačius, kad svečiai laisvu laiku ne pliumpė alų ir triukšmavo, o skaitė knygas, ilsėjosi, užsiėmimuose bandė praturtinti savo vidinį „aš“.

Tiesa, šios šventės pradžia nebuvo tokia dėkinga: ketvirtadienio naktį prapliupo dangus, tačiau tai nesugadino festivalio nuotaikos. Vasaros pramogų ištroškę žmonės nenusivylė, mat „Yaga Gathering“ pasirūpino, kad laikas čia neprailgtų: nuo pat pirmosios festivalio dienos lankytojai turėjo galimybę ne tik pramogauti, bet ir nuveikti įvairių dalykų, pavyzdžiui – vizualiai pasirengti „Yagos“ atmosferai. Taigi, norintiems buvo išpaišomi veidai, neoninėmis spalvomis lakuojami nagai ir taip kuriama bendra festivalio nuotaika. Beje, po atviru dangumi veikė ir kirpykla, skirta nebijantiems išsiskirti ar norintiems nustebinti save.

Stebint aplinką šmėstelėjo mintis, kad „Yaga Gathering“ konceptą tam tikrais aspektais būtų galima sulyginti su garsiu ir nepakartojamu, Amerikos dykumoje vykstančiu „Burning Man“, mat čia beveik penkioms dienoms atvykę žmonės bandė pristatyti savo aistras, sukurti naują ir nepažintą erdvę, harmonija spinduliuojančią bendruomenę ir kažkuriuo būdu – instaliacijomis, performansais, pagalba kitam ar tiesiog buvimu – atiduoti dalelę savęs. O ir šeimoms su atžalomis yra pritaikyta ramybės erdvė!

Dar prieš prasidedant psichodeliniam festivaliui, organizatoriai tikino, kad pagrindinė scena nustebins eklektiškais ir modernaus meno pasirodymais. Ir, iš tiesų, likome sužavėti. Pagrindinė festivalio scena, primindama kiemo žaidimų aikštelę, susirinkusiuosius trumpam nukėlė atgal į saldžią vaikystę. Festivaliautojai muzika šioje scenoje galėjo mėgautis besisupdami ant sūpynių ar tiesiog sėdėdami žaidimų erdvėje. Erdvių apipavidalinimo kuriama atmosfera atrodė visai kitokia, nei esame įpratę matyti ar įsivaizduoti.

Ko gero, dauguma festivalio gerbėjų tikėjosi išgirsti daug trankių garsų, tačiau čia buvo siūloma ne tik gerokai ramesnė atmosfera, bet ir įvairūs, vasariškame „Yaga Gathering“ įprastai nesutinkami muzikos stiliai: nuo šiandien itin populiaraus techno iki džiazo ar indie.  Be to, šiais metais festivalį papildė dar viena, ketvirtoji scena. Nuotykių ištroškę atvykėliai muzikinio ir meninio skonių užgaidas galėjo patenkinti Miško, Koncepto, Ramybės bei Pagrindinėje scenose.

Vienu laukiamiausių festivalio didžėjų buvo laikomas Ulrich Schnauss iš Didžiosios Britanijos, kuris savo muziką klausytojams ir šokėjams dovanojo šeštadienio vakarą,  „ChillOut“ scenoje. Ulricho muzika išties nustebino ramios muzikos šalininkus, leidusi į chill’o muzikos žanrą pažvelgti plačiau.

Kaip ir kiekvienais metais, didelio žmonių susidomėjimo sulaukė Koncepto scena, atiduodanti duoklę menui: užsukusių į Spenglos mišką laukė įvairūs perfomansais ir netgi… baletas. Tiesa, ketvirtadienį ši scena nebuvo iki galo užpildyta instaliacijomis, tačiau penktadienio vakarą ji sužibėjo visu gražumu ir džiugino festivalio lankytojus iki pirmadienio ryto.

Ko gero, drąsiai galima teigti, kad „Yaga Gathering“ kasmet nepalieka abejingų. Vienas festivalio dalyvis tikino: „Yaga Gathering“ – vienas geriausių man šią vasarą nutikusių dalykų“. Na, iš tikrųjų, kas pirmąjį rūgpjūčio savaitgalį gali būti geriau nei magiški Dzūkijos miškai, šypsenomis pasidabinę žmonės ir gilus žvilgsnis į savo ar kempingo kaimyno, pasaulio, muzikos, meno ar gamtos vidų?

Pasidalink su savais
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneBuffer this page

Mes norime papasakoti tavo istoriją ir drauge sukurti daug išprotėjusių projektų!
Kūrybinės komandos ieškok: mumsidomu@miestodziungles.lt arba +370 61453292